Red Bull Air Race: Bonhomme liczy na rewanż w Rovinj

RBAR2014 Rovinj - Paul  Bonhomme (fot. Predrag Vuckovic/Red Bull Content Pool)

Podczas przystanku Red Bull Air Race w Chorwacji, Paul Bonhomme spróbuje wygrać trzeci wyścig z rzędu. Brytyjczyk z pewnością marzy o rewanżu za zeszłoroczną przegraną w Rovinj, kiedy to do zwycięstwa zabrakło mu zaledwie 0,08 sekundy. Lotnicze emocje czekają nas już w najbliższy weekend (30-31 maja), a transmisję live z wydarzenia obejrzymy na platformie www.redbull.tv.

Przed trzecim przystankiem tegorocznej rywalizacji, która rozegra się w chorwackim mieście Rovinj w dniach 30-31 maja, prowadzenie w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata Red Bull Air Race utrzymuje Paul Bonhomme. Sześciopunktową przewagę nad rywalami wywalczył zwyciężając w pierwszych dwóch wyścigach sezonu 2015.

W 2014 roku Bonhomme przegrał w Rovinj z Austriakiem Hannesem Archem o bolesne 0,08 sekundy, więc bez wątpienia teraz spróbuje wyrównać wynik. Zeszłoroczna porażka w Rovinj – która przeszła do historii Red Bull Air Race z powodu najmniejszej różnicy w czasach – zupełnie wytrąciła Bonhomme’a z równowagi i w efekcie podczas kolejnych pięciu przystanków stanął na podium tylko jeden raz.


RBAR 2014 Rovinj - Kirby Chambliss (fot. Samo Vidic/Red Bull Content Pool)

Na kilka dni przed rozpoczęciem trzeciego wyścigu sezonu Bonhomme prowadzi w klasyfikacji generalnej mistrzostw z sumą 24 punktów na koncie. Tuż za nim plasuje się Australijczyk Matt Hall z 18 punktami, a pierwszą trójkę zamyka Nigel Lamb, który zdołał zgromadzić osiem punktów.

W swojej długiej karierze Bonhomme zwyciężał aż 17 razy, jednak nigdy nie udało mu się wygrać trzech wyścigów pod rząd w jednym sezonie. Teraz spróbuje wykorzystać szansę na wyrównanie rekordu trzech zwycięstw z rzędu, ustanowionego przez byłego dwukrotnego mistrza świata Mike’a Mangolda. Jednak cały zespół Bonhomme’a zdaje sobie sprawę z tego, że nie będzie to łatwe zadanie.

Najrozsądniej będzie zapomnieć o wszystkim, co wydarzyło się do tej pory i traktować kolejny przystanek w Chorwacji, jako pierwszy wyścig tego sezonu – stwierdził Bonhomme. – Zawsze istnieje ryzyko, że pilot spocznie na laurach, ale my nie możemy do tego dopuścić, ponieważ rywalizacja jest wyjątkowo zacięta.


RBAR 2014 Rovinj - Nicolas Ivanoff (fot. Joerg Mitter/Red Bull Content Pool)

Tegoroczne powietrzne pojedynki są wyjątkowo wyrównane i aż ośmiu z 14 pilotów zalicza czasy kwalifikujące ich do zwycięstwa. Walka o koronę mistrza jest daleka od rozstrzygnięcia i każdy ma szansę na triumf w Rovinj.

Klasyfikacja generalna Mistrzostw Świata: 1. Bonhomme (24 punkty), 2. Hall (18), 3. Lamb (8), 4. McLeod (7), 5. Dolderer (7), 6. Ivanoff (6). 7. Arch (5), 8. Muroya (4), 9. Goulian (3), 10 Besenyei (2), 11. Chambliss (2), 12. Velarde (0), 13. Sonka (0), 14. Le Vot (0).

Kalendarz wyścigów na 2015 r.:
Abu Dhabi, ZEA (13-14 lutego)
Chiba, Japonia (16-17 maja)
Rovinj, Chorwacja (30-31 maja)
Budapeszt, Węgry (4-5 lipca)
Ascot, Wielka Brytania (15-16 sierpnia)
Spielberg, Austria (5-6 września)
Fort Worth, Teksas, USA (26-27 września)
Las Vegas, Nevada, USA (17-18 października)

Transmisję live z Red Bull Air Race w Rovinj będzie można obejrzeć klikając w link: www.redbull.tv

Źródło: redbull.com
comments powered by Disqus