Niczym nieskrępowane loty nad Rio

Skydiving nad Rio (fot. Alex Aimard)

Rio to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miast na świecie. Zobaczmy je z innej perspektywy.

Rio de Janeiro w Brazylii słynie z przepięknych plaż i krajobrazów. Latem będzie gospodarzem igrzysk. I choć poniższy klip dotyczy jednak czegoś zupełnie innego, jesteśmy przekonani, że przypadnie Wam do gustu.

Miasto odwiedził znany ze swoich wyczynów w kombinezonach wingsuit skydiver Jokke Sommer. Towarzyszył mu inny skoczek spadochronowy Petter Mazzetta oraz fotograf Alex Aimard. Za cel postawili sobie wyskoczyć z helikoptera tak wiele razy jak będzie to możliwe. Rezultat? Uważamy, że fenomenalny. Zobaczycie go w filmie poniżej i przekonajcie się, dlaczego Rio jest jednym z miejsc, które po prostu trzeba odwiedzić.

Co było dla nich największym wyzwaniem? Szczerze mówiąc, nic takiego. Dla Sommera i jego przyjaciół to była wycieczka marzeń – świetna pogoda, widoki, skakanie z helikoptera (o wiele łatwiejsze niż na przykład ze skały) i mnóstwo wolnej przestrzeni, w której po prostu mogli się bawić.


Niezłe selfie zrobione nad Rio (fot. Alex Aimard)

Dostęp do helikoptera i doskonałe warunki sprawiły, że ekipa mogła szybować nad tym niesamowitym miastem mnóstwo czasu. Wielokrotnie zdarzało im się lądować na plaży.


Jokke Sommer (fot. Alex Aimard)

Podczas gdy do wielu lotów skydivingowych potrzebne są duże, otwarte przestrzenie, nie ulega wątpliwości, że nadmorskie wybrzeża stanowią w tej kwestii jedną z najpiękniejszych możliwości do wykorzystania.

Jeśli spodobał Wam się poniższy klip, upewnijcie się, że widzieliście już inny lot Sommera nad Lauterbrunnen w Szwajcarii. Dzięki niemu sami zapragniecie latać…

Źródło: redbull.com
comments powered by Disqus