Zobacz wywiad z Mistrzem Świata w Szybownictwie

Sebastian Kawa (fot. kadr z programu „Pytanie na śniadanie”)

Gościem wczorajszego programu „Pytanie na śniadanie” TVP2 był Sebastian Kawa, który po raz kolejny został Mistrzem Świata w Szybownictwie. Tym razem stało się to podczas 34. Szybowcowych Mistrzostw Świata rozgrywanych w dniach 8-22 stycznia br. w australijskiej miejscowości Benalla.

Kim jest człowiek, który porwał się na niezwykły wyczyn? Lotnicze tradycje jego rodziny sięgają czwartego pokolenia. Sebastian Kawa ma 44 lata, jest z zawodu ginekologiem położnikiem. Przed paru laty pracował w szpitalach w Bielsku-Białej i Żywcu. Teraz skupia się na szybownictwie. Jest mistrzem świata w szybownictwie i jednym z najlepszych pilotów szybowcowych na świecie. Kilka dni temu po raz kolejny obronił tytuł mistrza świata!

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich śpiochów, którzy nie zdążyli obejrzeć występu Sebastiana Kawy we wczorajszym wydaniu programu „Pytanie na śniadanie”, macie szansę na nadrobienie zaległości. O tym jak pogoda wpływała na zmagania pilotów, o wyścigu Sebastiana Kawy po zwycięstwo aż do ostatniej konkurencji z największym rywalem Makoto Ichikawą i nie tylko można zobaczyć w wywiadzie na stronie: www.pytanienasniadanie.tvp.pl/28814733/sebastian-kawa-po-raz-kolejny-zostal-mistrzem-swiata-w-szybownictwie

Źródło: pytanienasniadanie.tvp.pl
comments powered by Disqus