Przejdź do treści
Air Show Radom 2023 (fot. Urząd Miejski w Radomiu)

Znamy szczegółowy program Air Show Radom 2023

Trzy dni dzielą nas od XVII edycji Air Show Radom, którą organizuje Agencja Mienia Wojskowego, przy współpracy z Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych.

Podczas pokazów widzowie mogą podziwiać czołowych pilotów i najlepsze drużyny w pokazach powietrznych, a także z bliska zobaczyć samoloty, śmigłowce oraz uzbrojenie i wojskowy sprzęt wystawiany na naziemnych ekspozycjach. Wydarzenie jest też dobrą okazją do popularyzacji historii polskiego lotnictwa i wojskowości oraz prezentacji Sił Zbrojnych RP, a w wymiarze międzynarodowym do podkreślenia efektywnej współpracy Polski z sojusznikami w ramach NATO.

W nadchodzący weekend (26-27 sierpnia) na lotnisku na Sadkowie będzie można zobaczyć w powietrzu i na lądzie około 150 maszyn. Wystąpią ekipy z kilkunastu krajów. Będzie można podziwiać zarówno samoloty historyczne jak i pokazy współczesnych maszyn. Zaprezentują się m.in. MIG-29 zwany potocznie „smoker”, polskie śmigłowce wojskowe, M-346 Bielik, F-16 Tiger Demo Team Poland, Belgian Air Force F-16 Solo, polski FA-50, Royal Danish Air Force RDAF, zespół pokazowy Typhoon Display Team – jeden z najbardziej znanych i cenionych zespołów lotniczych na świecie. Będzie również makieta, a jednocześnie symulator lotów samolotu F-35.

Nie zabraknie też występów zespołów akrobacyjnych. Gwiazdą pokazów będzie zespół Patrouille Suisse ze Szwajcarii na samolotach Northrop F-5E Tiger II. Nowością w tym roku będzie pokaz nocny zaplanowany na sobotę, na godz. 20:00.

Zapraszamy do Radomia do podziwiania widowiskowych pokazów lotniczych. A oto poniżej szczegółowy program Air Show Radom 2023.

Air Show Radom 2023 - program - dzień 1
Air Show Radom 2023 - program - dzień 2
FacebookTwitterWykop

Nasze strony