Przejdź do treści
Józef Puszczyński (fot. Aeroklub Jeleniogórski)
Źródło artykułu

Zmarł Józef Puszczyński

W dniu 24 marca 2024 r., w wieku 69 lat, zmarł Józef Puszczyński – Honorowy Członek Aeroklubu Jeleniogórskiego, pilot szybowcowy, samolotowy oraz instruktor.

Józef Puszczyński obserwował starty i lądowania szybowców już jako mały chłopiec, mieszkając w pobliżu Góry Szybowcowej. Czasami powroty szybowników nie były takie jak zakładano. Lądowały w miejscach oddalonych od lądowiska i trzeba było wysyłać po nich ekipę, która miała dostarczyć szybowce do hangaru. Takie wydarzenia rozpaliły jego wyobraźnię, i po jakimś czasie sam zapragnął wzbić się również w przestworza.

Szkolenie szybowcowe ukończył w Aeroklubie Jeleniogórskim. W 1972 roku zdobył Srebrną Odznakę Szybowcową oraz pierwszy diament. Wkrótce jego życie związało się z lotnictwem. Uzyskał uprawnienia instruktora szybowcowego II klasy i licencję pilota samolotowego turystycznego. A w 1986 roku uzyskał licencję pilota samolotowego zawodowego II klasy. Pozwoliło mu to na starty w licznych zawodach samolotowych.

Pan Józef jako instruktor zdobytą wiedzę przekazywał kolejnemu pokoleniu zapaleńców takich jak on.

Uroczystości pożegnania Józefa Puszczyńskiego odbędą się 27 marca 2024 r. (środa) o godzinie 10:30 na starym cmentarzu w Jeleniej Górze przy ul. Sudeckiej.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony