Przejdź do treści
Zawody paralotniowe Para Pacman (fot. Beskidzkie Stowarzyszenie Paralotniowe)

Zawody paralotniowe Para Pacman

Beskidzkie Stowarzyszenie Paralotniowe zaprasza pilotów do udziału w letnich zawodach paralotniowych Para Pacman w Beskidzie Śląskim, Żywieckim i Małym. Zawody odbywają się w okresie 1 maja – 30 września 2024 r.

W zawodach mogą brać członkowie BSP lub piloci niezrzeszeni w BSP po opłaceniu flykarty. W rywalizacji mogą brać udział wszyscy piloci posiadający wymagane prawem uprawnienia do wykonywania lotów na paralotniach oraz ubezpieczenia. Piloci mogą wykonywać loty na sprzęcie dowolnej klasy.

Zawody polegają na zaliczeniu w locie jak największej liczby cylindrów o promieniu 400 m widocznych na mapie zawodów (wszystkich punktów jest 100). Cylinder zostaje zaliczony poprawnie, jeżeli w jego środku znajdzie się co najmniej jeden punkt zapisu trasy lotu (tracklogu) pilota. Do zawodów mogą być zgłaszane tylko loty wykonane na paralotni w locie swobodnym (bez napędu).

Suma punktów w klasyfikacji generalnej stanowi sumę punktacji za wszystkie zaliczone cylindry, gdzie liczba punktów za dany cylinder to:

  • 2 dla klasy EN A,
  • 1,5 dla klasy EN B,
  • 1,2 dla klasy EN C,
  • 1 dla reszty klas.

Każdy cylinder liczony jest w punktacji danego zawodnika tylko jednokrotnie w trakcie całego okresu trwania zawodów, przy czym punktację za dany cylinder można poprawiać (zaliczając go na skrzydle niższej klasy).

Wygrywa pilot z największą liczbą punktów w klasyfikacji generalnej. W przypadku remisu punktowego wygrywa zawodnik, który zdobył punkty w mniejszej liczbie lotów.

Więcej informacji o zawodach na stronie: https://bsp.beskidy.pl/para-pacman/

FacebookTwitterWykop

Nasze strony