Przejdź do treści
Generalnie o lotnictwie - spotkanie z okazji 60. rocznicy urodzin generała pilota Andrzeja Błasika (fot. Muzeum Sił Powietrznych)
Źródło artykułu

Zaproszenie na spotkanie z cyklu "Generalnie o lotnictwie"

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Generalnie o lotnictwie". W dniu 11 października 2022 r. o godzinie 11:00 odbędzie się spotkanie w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie z okazji 60. rocznicy urodzin generała pilota Andrzeja Błasika.

"Generalnie o lotnictwie" to cykl spotkań zainaugurowany przez Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie w 2019 roku.

Moderowane spotkania z generałami polskich Sił Powietrznych mają na celu podzielenie się z widzami ich doświadczeniem zawodowym oraz refleksjami ze służby w lotnictwie wojskowym.

Spotkania pozwalają na rozwijanie samoświadomości i zdobywanie nowej wiedzy. Doświadczenie oficerów lotnictwa stanowi także doskonałe źródło informacji dla badaczy historii, potrzebnych do interpretacji materiałów archiwalnych i opracowań naukowych.

W programie spotkania:

O godz. 10:45 – złożenie kwiatów w Bramie Pamięci w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie przy tablicy poświęconej generałowi Andrzejowi Błasikowi.

11:00 – Wspomnienie o generale pilocie Andrzeju Błasiku: moderowane spotkanie z wystąpieniami publiczności. Wystąpią m.in:
•  gen. bryg. pil. dr inż. Krzysztof Cur – Rektor-Komendant Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie
•  gen. bryg. pil. dr inż. Grzegorz Ślusarz – Dowódca 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie
•  prezentacja filmu dokumentalnego "Generale służba trwa" (2010)
•  Wspomnienie o moim mężu: Ewa Błasik – wdowa po generale pilocie Andrzeju Błasiku

Wydarzenie towarzyszące:
9:30 – Msza święta w intencji gen. pil. Andrzeja Błasika, Homilię wygłosi O. Waldemar Gonczaruk CSsR – Kościół Garnizonowy pw. Matki Bożej Loretańskiej w Dęblinie.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony