Przejdź do treści
Wiosenne modelarskie zawody balonowe w Zamościu (fot. aeroklubzamosc.pl)
Źródło artykułu

XXI Regionalne Zawody Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze w Zamościu

W dniu 6 kwietnia 2024 r. (sobota) z Rynku Wielkiego w Zamościu wystartują balony na ogrzane powietrze. Modelarze będą rywalizować podczas XXI Regionalnych Zawodów Modeli Balonów na ogrzane powietrze. Początek imprezy o godzinie 10:00.

Celem zawodów jest popularyzowanie modelarstwa wśród dzieci i młodzieży; szerzenie kultury technicznej, zabawa połączona z elementami sportowej rywalizacji; porównanie dorobku modelarskiego klubów, modelarni i modelarzy indywidualnych oraz wymiana doświadczeń.

Balon na ogrzane powietrze jest jedną z prostszych konstrukcji modelarskich, możliwy do wykonania przez najmłodszych modelarzy pod okiem instruktora lub nauczyciela. Kto jeszcze nie ma przygotowanego balonu, może zobaczyć jak go wykonać TUTAJ.

Zawodnicy będą rywalizować w następujących kategoriach:
•  Młodzik (urodzeni w roku 2011 i później),
•  Junior (urodzeni w roku 2007 – 2010),
•  Senior (urodzeni w roku 2006 i wcześniej).

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymują dyplomy, zdobywcy trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii otrzymują statuetki. Organizatorzy zapewniają barek kawowy i słodki poczęstunek.

Program:
9.45 – rejestracja zawodników,
10.00 – otwarcie zawodów,
10.15 – loty konkursowe, 
13.00 – 13.30 opracowanie wyników zawodów, ogłoszenie wyników, dekoracja zwycięzców, zakończenie zawodów.

Organizatorem zawodów jest Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Waleriana Łukasińskiego w Zamościu. Współorganizatorzy: Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Jana Zamoyskiego w Zamościu, Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu, Aeroklub Ziemi Zamojskiej.

Więcej informacji w Regulaminie zawodów.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony