Przejdź do treści
XII Europejski Zlot Samolotów AN-2
Źródło artykułu

XII Europejski Zlot Samolotów AN-2

W dniach 31.07. – 03.08.2008 r. na lotnisku Kętrzyn Wilamowo spotykają się właściciele, operatorzy i załogi na XII Europejskim Zlocie Samolotów AN-2.

W programie Zlotu ciekawe akcenty towarzysko-poznawcze w Kętrzynie, Giżycku, Węgorzewie oraz kilkugodzinna żegluga po Wielkich Jeziorach Mazurskich.

Finałem Zlotu w dniach 2-3 sierpnia będzie już 10-ty, Festyn Lotniczy Mazury 2008 z imponującymi pokazami lotniczymi i miłą atmosferą, na który serdecznie zapraszamy.

Intencją naszą jest stworzyć świetną okazję do wypoczynku, poznania Krainy Wielkich Jezior Mazurskich z lotu, z wody i przez pryzmat akcentów historycznych (zamki, Wilczy Szaniec itp.) a przede wszystkim zadbać o serdeczną – przyjacielską atmosferę dla wszystkich uczestników Zlotu i Festynu.

Dziękuję tym, którzy już dopełnili zgłoszenia samolotu i załogi na Zlot. Ponieważ chcielibyśmy być jak najlepiej przygotowani na przyjęcie Was i samolotów, prosimy tych, którzy się jeszcze nie zgłosili, aby uczynili to jak najszybciej. Wzór (karta) zgłoszenia na Festyn znajduje się na stronie www.festynlotniczy.pl/img/zgloszenie.pdf .

Według wstępnych zapowiedzi na Zlocie oczekujemy 30-tu AN-2 a w czasie Festynu będzie około 100 samolotów. Specjalnym gościem Zlotu i Festynu będzie załoga samolotu DC-3 ze Szwecji z 23-osobową załogą.

Program Zlotu i Festynu bieżąco uaktualniany prezentujemy na naszej stronie www.lotniskoketrzyn.pl oraz www.festynlotniczy.pl a korespondencję mailową przyjmujemy na adres: port@lotniskoketrzyn.pl i jeżeli będą takie potrzeby, wyjaśnimy Wasze wątpliwości.

A więc do zobaczenia na Zlocie „Antków” i Jubileuszowym Festynie. Zapraszamy do Kętrzyna! Zapraszamy w Krainę Wielkich Jezior Mazurskich!

Stanisław Tołwiński
Prezes AKJ

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony