Przejdź do treści
Bałtycki Festiwal Modelarski (fot. Wojciech Sokołowski)
Źródło artykułu

XI Bałtycki Festiwal Modelarski

Zapraszamy modelarzy na jedenastą już edycję Bałtyckiego Festiwalu Modelarskiego, który odbędzie się w dniach 8–10 lipca 2022 r. w Hali Sportowej Politechniki Koszalińskiej, ul. Racławicka 15-17, w Koszalinie. Festiwal organizowany jest przez Koszaliński Pluton Modelarski (Bałtyckie Stowarzyszenie Miłośników Historii "Perun"), Politechnikę Koszalińską, firmę ModelMaker oraz Koszalin Centrum Pomorza. Bałtycki Festiwal Modelarski współfinansowany jest ze środków UM Koszalin.

Celem festiwalu jest popularyzacja modelarstwa wśród dzieci i młodzieży, wśród społeczeństwa województwa zachodniopomorskiego oraz miasta Koszalina i powiatu koszalińskiego, a także wymiana doświadczeń i wiedzy między modelarzami.

Do konkursu można zgłaszać modele kartonowe i modele plastikowe. W danej klasie zawodnik może startować z dowolną ilością modeli. Organizatorzy nie będą pobierać opłat startowych za udział w Festiwalu.

W tym roku, podobnie jak w poprzedniej edycji, będzie można zgłaszać również kolekcje. Za kolekcje uznaje się min. 3 modele połączone tematycznie. Komisja przy ocenie kolekcji będzie brała również pod uwagę spójność tematyczną kolekcji. W ramach Festiwalu zostanie też przeprowadzony Konkurs Tematyczny "Road 66".

Modelarze będą startować w grupach wiekowych:
• Młodzik (M) – do 12 lat
• Junior (J) – od 12 lat do 18 lat
• Senior (S) – powyżej 18 lat

W każdej kategorii festiwalowej, komisja sędziowska wyłoni trzy prace wystawione do festiwalu w każdej z klas dokonując ich oglądu i zwracając uwagę na: zgodność z oryginałem, jakość wykonania, waloryzacje, samodzielne zmiany i modyfikacje modelu oraz estetykę malowania.

Modele na XI Bałtycki Festiwal Modelarski i konkurs tematyczny można zgłaszać wyłącznie elektronicznie przez formularz rejestracyjny (TUTAJ). Elektroniczna rejestracja modeli trwa do dnia 6 lipca 2022 r. do godz. 24:00.

Organizatorzy nie przewidują zgłoszenia modeli po zakończeniu rejestracji elektronicznej.

Organizatorzy przewidują wiele nagród specjalnych, a wśród nich: Nagroda za najlepszy model samolotu w polskich barwach - nagroda ufundowana przez Wojciecha Sokołowskiego; Nagroda dla Juniora/Młodzika za najciekawszy model lotniczy. Fundator: Przemysław Litewka; Nagroda za najciekawszy model samolotu w skali 1:144. Fundator: Shelf Oddity; Nagroda LOT Polish Airlines za najlepszy model samolotu cywilnego oraz Nagroda MF-Zone.pl za najlepszy model samochodu sportowego w barwach polskich.

Harmonogram Festiwalu:

8 lipca 2022 (piątek)
17:00-20:00 – Przyjmowanie modeli

9 lipca 2022 (sobota)
9:00-14:00 – Przyjmowanie modeli
11:00 – Warsztaty modelarskie dla najmłodszych
14:00 – Ocena modeli
9:00-17:00 – Zwiedzanie wystawy
20:00 – Spotkanie integracyjne

10 lipca 2022 (niedziela)
9:00-13:00 – Wystawa pokonkursowa
12:00 – koncert piosenki harcerskiej – zespół "Bez pośpiechu" z Darłowa
13:00-13:30 – Czas przeznaczony na pakowanie modeli
13:30 – Ceremonia zakończenia Festiwalu

Więcej informacji na stronie: www.modelarstwo.koszalin.pl oraz na stronie wydarzenia.

XI Bałtycki Festiwal Modelarski - plakat
FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony