Przejdź do treści
Źródło artykułu

Wykład "Wanda Modlibowska – mistrzyni szybownictwa i konspiratorka"

W imieniu organizatorów zapraszamy na wykład nt. Wandy Modlibowskiej organizowany w ramach, dedykowanego kobietom, projektu SzyfroDziewczyny. Wykład odbędzie się w dniu 1 czerwca 2023 r. o godz. 17:00 w Centrum Szyfrów Enigma przy ul. Św. Marcin 78 w Poznaniu.

O Wandzie Modlibowskiej – niesamowitej pilotce szybowców i działaczce konspiracyjnej opowie dr Izabella Kopczyńska.

Życiorys Wandy Modlibowskiej to przykład historii niezwykłej kobiety zarówno w sferze zawodowej, jak i patriotycznej. Z wykształcenia chemiczka, jej powołaniem było pilotowanie szybowców, z miłości do ojczyzny stała się działaczką konspiracyjną, kurierką, kierowniczką komórki szyfrów w Delegaturze Rządu na Kraj, uczestniczką Powstania Warszawskiego.

Zapraszamy na wykład. Wydarzenie jest bezpłatne.

Więcej informacji na stronie www.csenigma.pl oraz na facebooku.

Centrum Szyfrów Enigma to miejsce, które w angażujący odbiorców sposób pokazuje historię złamania szyfrów Enigmy przez polskich kryptologów, opowiada o historii utajniania informacji na przestrzeni dziejów oraz o rozwoju świata komputerów i informatyki. Projekt SzyfroDziewczyny włącza w tę narrację inspirujące historie o życiu i osiągnięciach wybitnych filozofek, matematyczek, naukowczyń, wynalazczyń, kryptolożek i szyfrantek, bohaterskich kurierek i łączniczek oraz wielu innych nieznanych bohaterek.

Celem projektu SzyfroDziewczyny jest przywrócenie należnej pamięci oraz popularyzacja wiedzy o wybitnych kobietach, prekursorkach w dziedzinie nauk matematycznych, filozoficznych, informatycznych, w kryptologii i służbach wywiadowczych w czasie II wojny światowej, a także o prekursorkach rewolucji cyfrowej.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony