Wygraj lot w tunelu aerodynamicznym z Mają Kuczyńską

Maja Kuczyńska (fot. Lauri Aapro / Red Bull Content Pool)

Złóż samolot z papieru, który wykona niecodzienne akrobacje i wygraj lot w tunelu z Mają Kuczyńską. Najlepszy pilot będzie reprezentował Polskę na światowych finałach w Salzburgu!

Trwają polskie eliminacje Red Bull Paper Wings. Mistrzostwa świata samolotów z papieru rozgrywane są w trzech kategoriach: dystans, czas lotu i akrobacje. Polskie elimonacje w kategoriach dystans i czas lotu zostały zakończone. Rywalizacja w kategorii akrobacje trwa nadal. Zwycięzcy z Polski wygrają wyjazd do Salzburga i możliwość reprezentowania naszego kraju podczas Światowych Finałów.

To jednak nie wszystko! Twórca najlepszego filmu w kategorii akrobacji weźmie udział w szkoleniu z latania w tunelu aerodynamicznym FLYSPOT w Warszawie z Mają Kuczyńską – znaną na całym świecie i cenioną indoor skydiverką.


Red Bull Paper Wings (fot. Rutger Pauw / Red Bull Content Pool)

Kategoria akrobacji różni się od pozostałych. Po pierwsze, jest rozgrywana na Instagramie. Po drugie, uczestników nie ogranicza format kartki, ani gramatura papieru.
Żeby wziąć udział i wygrać, wystarczy:

  • nagrać maksymalnie 60-sekundowe video prezentujące papierowy pokaz akrobacji lotniczych (bez montażu i efektów specjalnych)
  • do 15 kwietnia zamieścić je na Instagramie podając lokalizację i oznaczając @redbull oraz #redbullpaperwings.
  • Krajowych finalistów wybiorą internauci, a spośród nich jury wytypuje zwycięzcę.

W kategorii "Akrobacje" samoloty muszą być zrobione z papieru, jednak nie obowiązują żadne ograniczenia odnośnie jakości czy wielkości papieru ani techniki konstruowania samolotów. Samoloty nie mogą być zdalnie sterowane. Dozwolone jest zastosowanie materiałów wspomagających, jednak nie mogą one wpływać na lot po starcie. W tej kategorii każdy uczestnik może zgłosić się do udziału kilka razy. Przy każdej próbie można wykorzystać inny samolot.

Szczegółowy opis, jak wziąć udział, znajdziecie na stronie www.redbullpaperwings.com. Pomocna może się też okazać aplikacja Red Bull Paper Wings.


Red Bull Paper Wings 2019 (fot. Samo Vidic/Red Bull Content Pool)

Oprócz szkolenia z latania w tunelu z Mają Kuczyńską, zwycięzca kategorii akrobacyjnej, poleci do Austrii na Światowe Finały, gdzie zaprezentuje swój pokaz przed publicznością. W składzie polskiej reprezentacji, w Hangarze 7, w dniach 16-19 maja 2019, znajdą się również zwycięzcy eliminacji w kategorii odległość i czas lotu.

Regulamin konkursu jest dostępny na stronie www.paperwings.redbull.com

Źródło: redbull.com
comments powered by Disqus