Przejdź do treści
VIII Okręgowe zawody modeli szybowców halowych F1N w Zamościu (fot. Spółdzielnia Mieszkaniowa im. J. Zamoyskiego w Zamościu)

VIII Okręgowe zawody modeli szybowców halowych F1N w Zamościu rozegrane

W dniu 2 grudnia na dużej hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu, pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Zamość, odbyły się VIII Okręgowe zawody modeli szybowców halowych F1N.

Organizatorami zawodów byli Spółdzielnia Mieszkaniowa im. J. Zamoyskiego w Zamościu – pracownia modelarstwa lotniczego oraz Aeroklub Ziemi Zamojskiej a współorganizatorami Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu oraz BIKO Usługi Informatyczne.

W zawodach wzięło udział 49 zawodników z sześciu klubów/modelarni z naszego okręgu: Klub Modelarski LOK Biłgoraj, Uczniowski Klub Sportowy Jedynka w Hrubieszowie, Modelarnia Spółdzielni Mieszkaniowej im. J. Zamoyskiego i Aeroklubu Ziemi Zamojskiej, 6 Zamojska Gromada Zuchów, Technikum ZDZ Zamość. Zgłoszonych było 58 zawodników z 9 drużyn, lecz ze względu na obfite opady śniegu jakie miały miejsce w dniu zawodów nie stawiły się drużyny z klubu modelarskiego „Wysokie Loty” z Wysokiego, klubu modelarskiego przy OKS Żółkiewka oraz MDK Chełm.

Zawody rozegrane zostały w 4 kategoriach, w których na podium stanęli:

Kategoria „Dzieci” 
1 miejsce, Bezuch Emil, Modelarnia SM Zamoyskiego i Aeroklubu Ziemi Zamojskiej
2 miejsce, Greszta Karol, Modelarnia SM Zamoyskiego i Aeroklubu Ziemi Zamojskiej
3 miejsce, Wnuk Oliver, 6 Zamojska Gromada Zuchów

Kategoria „Młodzicy”
1 miejsce, Mandziuk Bartłomiej, Modelarnia SM Zamoyskiego i Aeroklubu Ziemi Zamojskiej
2 miejsc, Ząbek Aleksander, Uczniowski Klub Sportowy Jedynka w Hrubieszowie
3 miejsce, Cierech Jakub, Uczniowski Klub Sportowy Jedynka w Hrubieszowie

Kategoria „Juniorzy”
1 miejsce, Dziedzic Michał, Uczniowski Klub Sportowy Jedynka w Hrubieszowie
2 miejsce, Ciurysek  Michał, Modelarnia SM Zamoyskiego i Aeroklubu Ziemi Zamojskiej
3 miejsce, Maślany Sebastian, Modelarnia SM Zamoyskiego i Aeroklubu Ziemi Zamojskiej

Kategoria „Seniorzy”
1 miejsce, Turczyn Tomasz, Modelarnia SM Zamoyskiego i Aeroklubu Ziemi Zamojskiej
2 miejsce, Kryszczuk Leszek, Uczniowski Klub Sportowy Jedynka w Hrubieszowie
3 miejsce, Bikowski Roman, Modelarnia SM Zamoyskiego i Aeroklubu Ziemi Zamojskiej

VIII Okręgowe zawody modeli szybowców halowych F1N w Zamościu - podium (fot. Spółdzielnia Mieszkaniowa im. J. Zamoyskiego w Zamościu)

Najliczniejszą reprezentacją była reprezentacja gości Modelarni SM Zamoyskiego i Aeroklubu Ziemi Zamojskiej – 22 zawodników, która pod okiem instruktora Romana Bikowskiego i trenera Stanisława Masóra zajęła miejsca na podium  w każdej z kategorii, zdobywając piękne statuetki zafundowane przez Aeroklub Ziemi Zamojskiej oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Ośrodek Sporu i Rekreacji w Zamościu.

W trakcie trwania zawodów uczestnicy zostali poczęstowani ciepłym posiłkiem, ciasteczkami oraz herbatą i kawą przygotowanymi przez Spółdzielnię Mieszkaniową im. J. Zamoyskiego w Zamościu, obsługę informatyczną zapewniła firma BIKO usługi Informatyczne.

Ogromne podziękowania należą się organizatorom, współorganizatorom, trenerom, instruktorom, opiekunom, uczestnikom zawodów a przede wszystkim rodzicom.

Organizatorzy dziękują za udział w zawodach, za sportową rywalizację. Kibicom za doping, w szczególności "Greszta Team" – Zuzia, Kacper, Karol, Paweł, Piotr i Małgosia, która niezależnie od modelarni, gorąco dopingowała zawodników w trakcie rzutów. Jest to bardzo sportowe zachowanie. Zapraszają na następne zawody, mają nadzieję że w jeszcze większym gronie.

VIII Okręgowe zawody modeli szybowców halowych F1N w Zamościu - uczestnicy z nagrodami (fot. Spółdzielnia Mieszkaniowa im. J. Zamoyskiego w Zamościu)
FacebookTwitterWykop

Nasze strony