Przejdź do treści
Model samolotu (fot. sm.nowyprokocim.pl)
Źródło artykułu

VI Konkurs Modelarski PRO-MODELIK w Krakowie

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Nowy Prokocim" oraz Stowarzyszenie Nowy Prokocim "Przyjaciele" zapraszają modelarzy do udziału w szóstej edycji Konkursu Modelarskiego PRO-MODELIK. Impreza odbędzie się w dniu 8 października 2022 r. w Klubie Zachęta przy ul. Kurczaba 25 w Krakowie i ma charakter jednodniowy.

"Pro-Modelik" został objęty patronatem przez znany w Polsce Klub Modelarski "Grupa B". Celem konkursu jest propagowanie modelarstwa i historii wśród młodzieży oraz dorosłych. Dla autorów wyróżnionych prac przewidziane są dyplomy i pamiątki, a dla grup młodzików i juniorów dodatkowo nagrody rzeczowe.

Każdy uczestnik festiwalu może zgłosić dowolną ilość modeli w każdej klasie. Dokumentacja do modeli nie jest wymagana. Opłaty startowe: Juniorzy (do 15 lat) są zwolnieni z opłat startowych. Seniorzy: 5zł niezależnie od ilości wystawionych modeli.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie karty zgłoszeniowej (można pobrać ze strony konkursu www.sm.nowyprokocim.pl/konkurs w zakładce "PLIKI DO POBRANIA”) i wysłanie na adres: promodelik.nowyprokocim@gmail.com

Uruchomiona też została możliwość rejestracji on-line, której można dokonać TUTAJ.

W tym roku kategoria specjalna
W tym roku jest to "22", gdyż mamy właśnie 2022 rok. A co to oznacza? Dla was oznacza to tyle, że jeśli macie model, w którego nazwie jest liczba 22 to śmiało możecie go wystawić w tej kategorii. To samo tyczy się np numeru bocznego. Czyli jeśli będzie to Su-22, F-22, I-22, T-34 o numerze bocznym 122, Sd.Kfz 222, rajdowe Porsche z numerem 22 lub diorama przedstawiająca potyczkę z 22 września 1939 roku to to śmiało może konkurować w tej kategorii. Byle było to widoczne.

Program Konkursu:
8.00-11.00 – Przyjęcie modeli
11.00-16.30 – Wystawa modeli oraz ocena sędziowska
16.30 – Rozdanie nagród i zakończenie imprezy

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą przedstawić swoje modele.

Więcej informacji można znaleźć w Regulaminie na stronie www.sm.nowyprokocim.pl oraz na stronie wydarzenia.

VI Konkurs Modelarski PRO-MODELIK w Krakowie (fot. modelwork.pl)
FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony