Przejdź do treści
Źródło artykułu

Tragedia w Nowej Wsi. Z rzeki Soły wyłowiono ciało paralotniarza, którego zaginięcie kilka godzin wcześniej zgłosiła rodzina

Jak poinformował portal i.pl, w niedzielę (19 marca 2023), po godz. 20., służby rozpoczęły poszukiwania paralotniarza. Ich finał okazał się tragiczny. Jego zwłoki zostały odnalezione w korycie rzeki Soły, w okolicy Nowej Wsi (powiat oświęcimski, gmina Kęty).

Kęccy policjanci otrzymali zgłoszenie zaginięcia 44-letniego mieszkańca gminy Kęty. Z relacji zgłaszającej rodziny wynikało, że mężczyzna od godziny 16,  latał na motolotni razem z dwoma innymi przyjaciółmi. Około godziny 18 mężczyzna miał się odłączyć od grupy. Niestety, nie powrócił na miejsce lądowania. 

Motolotniarze, którzy wrócili do bazy, dali znać rodzinie, że ich kolega nie wrócił i pytali, czy aby nie wylądował w pobliżu rodzinnego domu. Rodzina zaniepokojona sygnałem innych paralotniarzy zgłosiła fakt zaginięcia służbom – wyjawia Małgorzata Jurecka, oficer prasowy oświęcimskiej policji.

Policjanci, strażacy PSP i strażacy ochotnicy z Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej OSP Kęty oraz strażacy OSP Nowa Wieś,  natychmiast rozpoczęli poszukiwania przy użyciu psów oraz dronów. Około godziny 1 w nocy zwłoki motolotniarza znaleziono w rzece Sole, w Nowej Wsi. Strażacy wyłowili ciało z rzeki. Prokurator polecił zabezpieczyć je do sekcji.

Trwa ustalenie okoliczności tego tragicznego zdarzenia – wyjawia portalowi i.pl Małgorzata Jurecka, oficer prasowy oświęcimskiej KPP.

Przyczyny wypadku zbada Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

Więcej informacji na stronie www.i.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony