Przejdź do treści
Szybowiec Aeroklubu Radomskiego w Galerii Słonecznej w Radomiu (fot. Aeroklub Radomski)
Źródło artykułu

Szybowiec w Galerii Słonecznej w Radomiu

W sobotę 11 marca 2023 r. Aeroklub Radomski zaprosił miłośników lotnictwa do Galerii Słonecznej w Radomiu. Tam właśnie wystawiono szybowiec w całej okazałości. Można było dowiedzieć się jak zostać pilotem. Była również możliwość porozmawiania z pilotami.

Uczestnicy mogli spotkać prawdziwych mistrzów jak również zrobić sobie z nimi fotografię. Niektórym wystarczyła fotka w szybowcu.

Była to akcja związana z promocją lotnictwa, działalności Aeroklubu Radomskiego, w którym rozpoczyna się właśnie kolejna edycja szkolenia teoretycznego uprawniającego do dalszego szkolenia praktycznego i w efekcie do zdobycia licencji pilota szybowcowego czy pilota samolotu turystycznego.

Nie był to pierwszy raz, kiedy to w Galerii Słonecznej zagościł szybowiec i pewnie nie ostatni. Szybownicy AR robią co mogą.

Podobną akcję przeprowadzili w zeszłym roku, kiedy zbierali podpisy pod projektem budżetu obywatelskiego. Oczywiście, to duże wyzwanie organizacyjne. Jak wszyscy wiedzą, szybowiec transportuje się w wersji zdemontowanej na wózku, ale umieszczenie go w Galerii nie było łatwe.

Szybowiec Aeroklubu Radomskiego w Galerii Słonecznej w Radomiu (fot. Aeroklub Radomski)2
Szybowiec Aeroklubu Radomskiego w Galerii Słonecznej w Radomiu (fot. Aeroklub Radomski)3
FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony