Święto Latawca w Zgierzu

Święto Latawca w Zgierzu (fot. miasto.zgierz.pl)

Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu zaprasza na Święto Latawca. Zawody odbędą się w dniu 17 października 2020 r. o godz. 11:00 przy ul. Parzęczewskiej w Zgierzu (za Osiedlem 650-lecia za blokami TBS).

Święto Latawca to świetna zabawa na świeżym powietrzu dla całej rodziny.  To impreza, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Co roku bierze w niej udział kilkudziesięciu miłośników napędzanych wiatrem konstrukcji.

W zawodach mogą brać udział dzieci i młodzież do lat 18. Zawody zostaną rozegrane w trzech kategoriach:
• latawce płaskie dzieci do 9 lat,
• latawce płaskie dzieci od 10 lat,
• latawce przestrzenne (skrzynkowe), których grubość przekracza 20% rozpiętości.

Zrób swój latawiec z tatą, mamą, dziadkiem lub nauczycielem, i weź udział w naszym konkursie. To świetna zabawa i super "pretekst" by wspólnie spędzić czas – zachęcają do udziału organizatorzy.

Organizator odstępuje od wymogu samodzielnej budowy latawca przez zawodnika. Do budowy, ozdobienia i oblatywania latawca zawodnik może wykorzystać umiejętność rodziny, znajomych, nauczycieli i kolegów. Zawodnik może zaprosić ww. osoby do udziału w zawodach i korzystać z ich pomocy. Zostaje wówczas kapitanem drużyny i tylko on zbiera laury lub znosi niepowodzenia. Musi osobiście prezentować latawiec do oceny statecznej i holować go w czasie oceny lotu.

Komisja Sędziowska oceni latawce i ich loty wg kryteriów: oryginalność formy, rozwiązania konstrukcyjne, użyte materiały, zastosowane technologie, staranność wykonania, zdobienie, ogólna estetyka, poprawność lotu, stateczność, wrażenia wizualne.

Zgłoszenia do zawodów przyjmowane są przed startem w miejscu zawodów.

Więcej informacji na stronie www.miasto.zgierz.pl oraz na stronie wydarzenia.

Źródło: UM Zgierz
comments powered by Disqus