Sukces studentów WSOSP - członków Szybowcowego Koła Naukowego

Sukces studentów WSOSP - członków Szybowcowego Koła Naukowego

Pierwsza połowa lipca i pierwsze sportowe rywalizacje w bieżącym sezonie przyniosły członkom Szybowcowego Koła Naukowego wiele sukcesów.

Już kilka tygodni po zwycięskich Akademickich Mistrzostwach Polski na Celność Lądowania w Jeleniej Górze, zawodnicy udali się na Krajowe Zawody Szybowcowe Club A i B do Grudziądza i Jeleniej Górze oraz XX Jubileuszowe Międzynarodowe Szybowcowe Mistrzostwa Polski Kobiet pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej w Jeleniej Górze a także Przedmistrzostwa Europy organizowane w Ostrowie Wielkopolskim.

Największym sukcesem poszczycić może się Zosia GARWACKA - na Międzynarodowych Szybowcowych Mistrzostwach Polski Kobiet zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w kl. Club B, rywalizując z bardzo doświadczonymi zawodniczkami z Polski i zagranicy. Na równolegle odbywających się Krajowych Zawodach Szybowcowych w Jeleniej Górze, Wojtek LORENC zajął bardzo dobrą II lokatę.

Kolejnym wielkim sukcesem było zajęcie trzeciego miejsca przez Kubę Kurpasa na Przedmistrzostwach Europy w Ostrowie Wielkopolskim - zawodach o bardzo wysokim poziomie sportowym i największą ilością rozegranych konkurencji (rozegrano 7 konkurencji na 8 możliwych).

Z radością informujemy, że nasi Zawodnicy odnieśli także sukcesy podczas zakończonych Szybowcowych Mistrzostw Polski Juniorów kl. Klub-B w Lesznie.

Na III miejscu zakończył Zawody Wojtek LORENC, na IV - Kuba KURPAS. Zosia GARWACKA zajęła bardzo dobrą VI lokatę, a w połowie tabeli, kolejno na miejscach XII i XV znaleźli się odpowiednio Piotr BRONICKI i Michał MIGDAŁEK. Szczegółowe wyniki w tabeli poniżej:

Źródło: WSOSP Dęblin
comments powered by Disqus