Przejdź do treści
Źródło artykułu

Spotkanie autorskie z Henrykiem Bronowickim w Zielonej Górze

Aeroklub Ziemi Lubuskiej zaprasza na spotkanie z Henrykiem Bronowickim, autorem ponownie wydanej książki pt. "Pilot doświadczalny".

Spotkanie odbędzie się 25 maja 2023 r. o godz. 20:00 na Wydziale Mechanicznym Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Szafrana 4a w Zielonej Górze.

Inż. Henryk Bronowicki - urodzony 9 lutego 1948 roku w miejscowości Kozłów. Jako cywilny pilot doświadczalny, wykonując pierwsze loty oblatał 488 nowo wyprodukowanych samolotów seryjnych: tłokowych, turbośmigłowych i odrzutowych takich jak: An-2, TB-9 Socata, M-18 Dromader,  M-20 Mewa, M-26 Iskierka, An-28, M-28 Skytruck, M-28 Bryza, M-15 Belphegor, TS -11 Iskra, I-22 Iryda. Wykonał ponad 14,000 lotów na 56 statkach powietrznych jako dowódca, w czasie 9562 godzin, w tym 3283 godziny w lotach doświadczalnych. Wykonał piętnaście skoków spadochronowych w tym jeden ratunkowy. Pracę w PZL-Mielec zakończył w 1997 roku przechodząc do lotnictwa komunikacyjnego. Pracował jako pilot liniowy w Eurolot w Warszawie. Na emeryturę przeszedł w 2004 roku w wieku 56 lat.

  • Jesteś pasjonatem lotnictwa?
  • Interesuje Cię praca pilota?
  • Od zawsze chciałeś zostać pilotem?
  • Nie wiesz czym zajmuje się pilot doświadczalny?
  • Ciekawi Cię jak wygląda proces produkcji nowego samolotu od momentu stworzenia projektu do wprowadzania do produkcji seryjnej?

Jeżeli choć na jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś twierdząco to wiedz, że to spotkanie jest właśnie dla Ciebie.

Podczas spotkania będzie możliwość zakupienia książki, porozmawiania z autorem oraz otrzymania autografu.

Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie!
Wstęp na wydarzenie oczywiście bezpłatny.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony