Przejdź do treści
Snake 4 - skrzydło w locie (fot. Dudek Paragliders)
Źródło artykułu

Snake 4 – nowe skrzydło

Wielkimi krokami zbliża się wiosna. A tymczasem firma Dudek Paragliders poinformowała o opracowaniu nowego skrzydła – Snake 4.

Snake 4 to dynamiczne skrzydło slalomowe. Bardzo szybkie w zakrętach, z wyjątkową odpornością na podwinięcia.

Priorytetem w tworzeniu Snake 4 było usztywnienie bryły skrzydła podczas lotu na pełnej prędkości, oraz poprawienie zachowania skrzydła podczas startu. Cele projektowe udało się zrealizować poprzez wprowadzenie pewnych zmian konstrukcyjnych, m.in.: modyfikacja profilu aerodynamicznego; modyfikacji wzmocnień wewnętrznych, w szczególności wsparć diagonalnych; zwiększenia naprężenia krawędzi natarcia – mówią przedstawiciele firmy Dudek Paragliders.

Znacznym zmianom uległy taśmy nośne. Ich konstrukcję oparliśmy na węższej niż dotychczas taśmie o szerokości 15mm. Zastosowanie dodatkowych, łożyskowanych bloczków wpłynęło na lepszą płynność działania podczas wciskania belki speed’a. Dzięki niższej wadze taśm oraz bardziej przejrzystemu wykończeniu zwiększył się komfort ich użytkowania – opisują nowe skrzydło.

Dodatkowo producent rozszerza możliwości Snake 4 wprowadzając na rynek dwie wersje:

  • Standard – taśmy nośne mają nieco krótszy zakres pracy speed systemu w celu zwiększenia bezpieczeństwa i przyjemności z lotu dla zawodników slalomowych z mniejszym doświadczeniem, a także dla pilotów, którzy nie latają w zawodach. W wersji “Standard” zastosowano linki główne w oplocie, podobnie jak do tej pory w Snake 3.
  • Pro – taśmy nośne nie posiadają trymera, a linki główne są bezoplotowe. Jest to bezkompromisowe rozwiązanie dla pilotów zawodniczych z czołówki światowej. Wersja Pro jest dostępna w rozmiarach 18 i mniejszych.

Modele paralotni wprowadzane do sprzedaży od 2024 realizowane są w nowej linii kolorystycznej – Flying Gems. W nowej rodzinie Dudek Paragliders barwy dobiera tak, aby uwypuklić efekty opalizacji powstające na krawędziach kontrastowo sparowanych elementów graficznych górnej i dolnej powierzchni. Światło przenikając z ciemnych do jasnych, lub z jasnych do ciemnych kształtów daje nam niesamowite wrażenia wizualne kojarzące się nam z kamieniami szlachetnymi. Na profilu facebookowym firmy właśnie trwa głosowanie na nazwy nowej kolorystyki.

Snake 4 - skrzydło w locie na 6. Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostw Świata FAI w Katarze (fot. Hessa Albinali, za Dudek Paragliders)

Snake 4 na 6. Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostw Świata FAI w Katarze (fot. Hessa Albinali, za Dudek Paragliders)

Snake 4 zalecany jest pilotom, którzy mają wprawę w pilotażu skrzydeł w klasie DriftAir’a lub bardziej wymagających. Snake 4 zaspokoi wszystkie potrzeby wymagających pilotów PPG, a w wersji Pro staje się najbardziej zaawansowanym i precyzyjnym narzędziem, niezbędnym do wygrywania zawodów.

Snake 4 był często wybierany przez pilotów paralotni na 6. Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostw Świata FAI w Katarze.

Więcej informacji na stronie www.dudek.eu

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony