Przejdź do treści
Źródło artykułu

"Skrzydła nad Kazimierzem" w drugi weekend września

W dniach 10-11 września 2022 r. w Kazimierzu Dolnym odbędzie się cykl wydarzeń pod wspólnym hasłem "Skrzydła nad Kazimierzem". To już piąta edycja imprezy promującej lotnictwo.

W dniu 9 września 2022 r. o godz. 19:00 w KOKPiT koncertem ubiegłorocznej laureatki Festiwalu Piosenki Lotniczej Eweliny Pisarskiej w duecie "Suma Pragnień" rozpocznie się piąta edycja "Skrzydeł nad Kazimierzem".

Ubiegłoroczna impreza pokazała, że miejsce realizacji przedsięwzięcia, czyli teren kazimierskiego portu jachtowego, to idealna lokalizacja dla tego wydarzenia.

W sobotę 10 września, przeprowadzony zostanie VII Festiwal Piosenki Lotniczej. Po wręczeniu nagród i prezentacji Laureatów, wysłuchamy specjalnego koncertu pt.: "Dziwny jest ten świat".

Pokazy lotnicze, wzorem lat ubiegłych, przeprowadzone zostaną w rejonie Wisły i będą powtórzone w tym samym składzie wykonawców zarówno w sobotę jak i w niedzielę. Siły Powietrzne reprezentować będą: zespół akrobacyjny „Orlik” – pokaz dynamiczny, samoloty CASA 295 w składzie pary – przelot, F16 Demo Team – pokaz dynamiczny, potem przeloty samolotów M346 Bielik i AN 28 Bryza. Ponadto w powietrznej prezentacji zobaczymy także samoloty i śmigłowce z Akademickiego Centrum Szkolenia Lotniczego LAW, a całość zakończy Artur Kielak i jego  Full Force Aerobatics. Trwają uzgodnienia z Grupą Akrobacyjną Żelazny.

W niedzielę o 12.00 tradycyjna Msza Święta w intencji Lotników Polskich z udziałem ceremonialnej asysty kompanii honorowej Sił Powietrznych, orkiestry wojskowej z Dęblina oraz Chóru Filharmonicznego przy Radomskiej Orkiestrze Kameralnej.

Przez cały czas trwania Skrzydeł w miasteczku namiotowym będzie można odwiedzić stoiska instytucji muzealnych, szkół oraz jednostek wojskowych.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony