Przymrużonym Okiem Pilota Prywatnego – cykl Lotniska - odc. 3 – Grądy

Przymrużonym Okiem Pilota Prywatnego – cykl Lotniska - odc. 3 – Grądy

Na profilu „Przymrużonym Okiem Pilota Prywatnego” pojawił się nowy cykl „Lotniska” w ramach którego, prowadzący bloga Tomasz Siembida, planuje przybliżać kulisy funkcjonowania wybranych lotnisk i lądowisk wartych odwiedzenia przez pilota general aviation.

W trzecim odcinku autor cyklu prezentuje wady i zalety lotniska w Grądach k/Ostrowi Mazowieckiej (EPGY). Akcentuje, iż obiekt ten stanowi idealny (prawie) przykład lotniska szkolno-treningowego, którego dostępna infrastruktura pozwala na wykonywanie zróżnicowanych operacji lotniczych przez cały rok. Podkreśla istotę udogodnień dla pilotów, tj. zaplecza socjalnego, sali szkoleniowej, wi-fi, a nawet kącika do relaksu.

Zachętą do odwiedzenia EPGY może być fakt, że za 100 pln można wykonywac w ciagu dnia dowolną liczbę starów i lądowań (ale pojedyncze lądowanie i start to koszt 50 pln). Jednak z powodu bardzo wąskiego pasa startowego, obiekt ten może wymagać od pilotów sporych umiejętności podczas lądowania, co prowadzący prezentuje na własnym przykładzie. 

Autor w swoim cyklu chce pokazywać lotniska istotne dla pilotów general aviation latających mniejszymi statkami powietrznymi (ale nie tylko) i akcentować na co zwracać uwagę i co jest ważne przy wyborze miejsca podróży lotniczej.

Zapraszamy do obejrzenia odcinka „Lotnisko Grądy - (prawie) idelane lotnisko szkolno-treningowe”: Zobacz również:

Przymrużonym Okiem Pilota Prywatnego – cykl Lotniska - odc. 1 – Milewo
Przymrużonym Okiem Pilota Prywatnego – cykl Lotniska - odc. 2 – Szczecin Goleniów

Źródło: Tomasz Siembida
comments powered by Disqus