Przejdź do treści
Konkurs "Złoty Inżynier" (fot. plebiscyt.przeglad-techniczny.pl)
Źródło artykułu

Profesor Piotr Wolański kandydatem do tytułu "Złoty Inżynier 2022"

Plebiscyt "Złoty Inżynier" organizowany przez redakcję "Przeglądu Technicznego" cieszy się nie słabnącą popularnością już od 29 lat.

"Złoty Inżynier" to nagroda przyznawana wybitnym inżynierom, twórcom techniki, wynalazcom i organizatorom życia gospodarczego kraju, która upowszechnia ich dokonania. Nagroda promuje dorobek polskich inżynierów i zwraca uwagę na ich rolę w budowaniu innowacyjnej i konkurencyjnej gospodarki.

Wśród kandydatów do tytułu "Złoty Inżynier 2022" znaleźli się wybitni twórcy techniki zarówno naukowcy, jak i praktycy – menedżerowie, nauczyciele i działacze ruchu stowarzyszeniowego. Wywodzą się z tradycyjnych oraz najnowszych dziedzin techniki, przyczyniając się do ich rozwoju – a co szczególnie ważne obecnie – z poszanowaniem środowiska naturalnego. Wśród tegorocznych kandydatów są osoby zajmujące się nowymi technologami, robotyką i automatyką oraz zrównoważonym rozwojem.

W tym roku wśród wybitnych kandydatów w konkursie "Złoty inżynier" organizowanym przez Przegląd Techniczny jest absolwent Politechniki Warszawskiej z 1966r. – w latach 1980-1984 Prodziekan, a w latach 1987-1990 Dziekan Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej – prof. dr hab. inż. Piotr Wolański – postać świetnie znana studentom PW, absolwentom, jak i naukowcom z kraju oraz świata.

Prof. Piotr Wolański z amerykańskim astronautą Georgem Zamką podczas koncertu "Chopin in Space" w Operze Wrocławskiej (fot. Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej)

Prof. Piotr Wolański z amerykańskim astronautą Georgem Zamką podczas koncertu "Chopin in Space" w Operze Wrocławskiej (fot. Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej)

Profesor Piotr Wolański jest założycielem Studenckiego Koła Astronautycznego powstałego w 1996r., nauczycielem wielu pokoleń absolwentów i promotorem ponad 25 doktoratów.

Zachęcamy bardzo gorąco do oddania swojego głosu na Pana Profesora: www.plebiscyt.przeglad-techniczny.pl/glosuj?kandydat=31

Zapraszamy do głosowania w 29. Plebiscycie "Złoty Inżynier", które trwa do 20 stycznia 2023 r.

Organizatorzy konkursu liczą na głosy oraz na spotkanie podczas tradycyjnej gali "Złotego Inżyniera" na początku marca 2023 r.

Szczegóły konkursu oraz prezentacja sylwetek kandydatów na stronie: www.plebiscyt.przeglad-techniczny.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony