Powołano zarząd ZRPL na kolejną kadencję

Związku Regionalnych Portów Lotniczych

Podczas walnego zgromadzenia Związku Regionalnych Portów Lotniczych, zdecydowano o powiększeniu zarządu związku o drugiego wiceprezesa. Artur Tomasik, prezes Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach został powołany na prezesa ZRPL na kolejną kadencję.

Poza Tomasikiem, kadencję przedłużono również Mariuszowi Wiatrowskiemu, prezesowi Portu Lotniczego Poznań-Ławica, który do tej pory pełnił funkcję wiceprezesa ZRPL. W jego działaniach będzie go wspierał drugi wiceprezes, Radosław Włoszek, na co dzień pełniący funkcję prezesa Portu Lotniczego Kraków-Balice.

– Lotniska regionalne w Polsce obsłużyły w 2016 roku 21,2 mln pasażerów, o 10 proc. więcej niż w 2015 roku. Pierwsze pięć miesięcy tego roku pozwalają patrzeć z optymizmem na tegoroczne wyniki portów regionalnych. W 2017 roku zostanie uruchomionych ponad 80 nowych kierunków z portów regionalnych. To pokazuje jak ważny dla Polski i Polaków jest dostęp do lotnisk. Jako Związek Regionalnych Portów Lotniczych planujemy dalej wspierać procesy inwestycyjne, modernizację i restrukturyzację polskich portów lotniczych. Lotniska mają też fundamentalne znaczenie w rozwoju regionów. Nie tylko dostarczają kilkaset miejsc pracy, ale także zwiększają potencjał biznesowy swojego otoczenia – mówi Artur Tomasik, prezes Związku Regionalnych Portów Lotniczych i prezes Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach.

Czytaj całość artykułu na stronie www.rynekinfrastruktury.pl

Źródło: rynekinfrastruktury.pl
comments powered by Disqus