Przejdź do treści
Źródło artykułu

Port Lotniczy Kraków obsłużył w kwietniu prawie 775 tys. pasażerów

W kwietniu z usług krakowskiego lotniska skorzystało 774 654 pasażerów, czyli o 15 % więcej w stosunku do kwietnia 2019 roku i o 31 % więcej w stosunku do kwietnia 2022. Łącznie od początku roku w 2023 roku odnotowano 2 664 454 pasażerów!

„Ruch pasażerski w kwietniu okazał się rekordowy. Niewątpliwie do wzrostu przyczyniły się podróże związane z okresem świąt Wielkanocnych, jak również ruch związany z licznymi uroczystościami w Małopolsce.” – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

„Z radością obserwujemy wzrastającą liczbę pasażerów korzystających z siatki połączeń #PROSTOzKRAKOWA do wielu bardzo atrakcyjnych miejsc na całym świecie i mamy nadzieję, że maj również zakończymy dobrym wynikiem” – dodał Radosław Włoszek.

4 maja Dniem Strażaka 

W Dniu Strażaka pracownicy krakowskiego lotniska składają swoimm kolegom z Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej oraz wszystkim strażakom współpracującym z Portem Lotniczym Kraków serdeczne życzenia zdrowia i samych sukcesów w pracy. Dziękują za Waszą wytrwałość, poświęcenie i oddanie drugiemu człowiekowi.

Uroczystości związane z Dniem Strażaka odbędą się na lotnisku w dniu 8 maja !

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsługiwanych pasażerów i największym portem regionalnym. W całym 2022 r. port obsłużył blisko 7,4 mln pasażerów. Był to drugi wynik w historii lotniska. Rekord na poziomie 8,4 mln podróżnych ustanowiono w ostatnim przed pandemią 2019 r.

W obowiązującym letnim rozkładzie lotów przewoźnicy operujący z krakowskiego lotniska oferują 144 połączenia, w tym dziewięć nowych, do 106 miast w 33 krajach.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony