Przejdź do treści
Marian Kapusta przy samolocie Ił-18 (fot. kadr z filmu na youtube.com)

Pasjonat lotnictwa i kolekcjoner z Sędziszowa Małopolskiego o swoim najnowszym nabytku

TVS Telewizja Sędziszów Małopolski pisała kilka dni temu o pasjonacie lotnictwa z Sędziszowa Małopolskiego, który kolekcjonuje samoloty. Ostatni nabytek Mariana Kapusty to Ił-18.

Jak informuje TVS Pan Marian, który pasją do lotnictwa zaraził się jakieś dobre dwadzieścia lat temu, po remoncie maszyny nie wyklucza, że w niej zamieszka. Ale to nie jedyny pomysł na jej drugie życie.

Pasjonat z Sędziszowa Małopolskiego skupował od wojska samoloty i sprowadzał je do rodzinnej wsi Olchowa. W dalszym ciągu oddaje się swojemu hobby. Obecnie posiada w swojej kolekcji 13 samolotów. Są to między innym Iskry, MiG-i, Antonow, śmigłowiec Mi-2. Większość z nich wyeksponowana jest na jego prywatnym lądowisku Bauerówka Airpark Village w Sędziszowie Małopolskim.

Najnowszy nabytek, pasażerski Ił-18, dotarł na lotnisko 10 października. Kolekcjoner uważa, że sprowadzenie tej maszyny do Sędziszowa Małopolskiego przejdzie do historii.

O tym jak udało się zdobyć ten statek powietrzny, do kogo wcześniej należał, jaką funkcję pełnił, skąd został przywieziony? Jakie pomysły na samolot Ił-18 a ma ich wiele) ma pasjonat lotnictwa, zobaczcie w filmie poniżej.

Poniżej film z samego transportu samolotu Ił-18 na lądowisko Bauerówka Airpark Village.

FacebookTwitterWykop

Nasze strony