Przejdź do treści
Źródło artykułu

Parking na lubelskim lotnisku już gotowy

Osoby podróżujące z Portu Lotniczego Lublin w Świdniku mogą już korzystać z nowego parkingu. Od 29 czerwca mają do swojej dyspozycji 89 dodatkowych miejsc.

Budowy chciały podjąć się trzy firmy. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiło jednak przedsiębiorstwo z Łęcznej i to ono zajęło się przeprowadzeniem inwestycji.

Parking przy porcie podzielony jest na dwie części: przylotów i odlotów. Łącznie może na nim zaparkować 450 samochodów. Nowe miejsca znajdują się w tzw. części „A”, od strony odlotów. Dzięki tej inwestycji obiekt powiększył się o kolejne 89.

Rozbudowa parkingu to odpowiedź na coraz większy ruch na lubelskim lotnisku. Za nami niezwykle udany 2022 rok z rekordowym w całej 10-letniej historii sierpniem oraz 330 tysiącami obsłużonych pasażerów w ciągu 12 miesięcy. W 2023 roku prognozujemy kolejny wzrost liczby podróżnych, zwłaszcza w okresie letnim. Dlatego wprowadzamy udogodnienia dla pasażerów – mówił Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin.

Pierwsze 10 minut korzystania z parkingu jest bezpłatne. 1 godzina kosztuje 7 zł, a cała doba 50 zł (każda kolejna 30 zł). Za pozostawienie samochodu na tydzień zapłacimy 100 zł.

Nowy parking na lubelskim lotnisku (fot. swidnik.pl)

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony