Przejdź do treści
Jerzy Iszkowski, wernisaż wystwy
Źródło artykułu

Otwarcie wystawy Muzea Domowe poświęconej Jerzemu Iszkowskiemu

We wtorek 26 września o godzinie 11.00 w Hangarze Głównym zostanie otwarta wystawa czasowa z cyklu Muzea Domowe, poświęcona mjr. pil. Jerzemu Iszkowskiemu – pilotowi 2 Pułku Lotniczego, 304 Dywizjonu Bombowego i Aeroklubu Podhalańskiego oraz cichociemnemu. Na wystawie będzie można zapoznać się z życiorysem Jerzego Iszkowskiego i eksponatami pochodzącymi z Izby Pamięci Szkoły Podstawowej w Tęgoborzu, noszącej imię Jerzego Iszkowskiego.

Celem projektu „Muzea Domowe”, którego niniejsza wystawa jest już drugą edycją jest prezentacja kolekcji gromadzonych w małych instytucjach, jak izby tradycji, parafie itp. w dużych muzeach, gdzie mogą być podziwiane przez większą liczbę zwiedzających i opracowanie ich przez profesjonalnych muzealników.

Wystawa będzie dostępna do 12 listopada br. Zapraszamy!


Jerzy Michał Erazm Iszkowski vel Jerzy Dybek, ps. „Orczyk”, „Kord” (ur. 31 marca 1914 w Nowym Sączu, zm. 29 sierpnia 1962 tamże) – podporucznik pilot 2 pułku lotniczego w Krakowie; kapitan pilot w 304 dywizjonie Polskich Sił Powietrznych w Wielkiej Brytanii; major cichociemny; represjonowany i więziony w okresie powojennym – zrehabilitowany w 1956 oraz w 1999; wiceprezes i instruktor lotniczy w Aeroklubie Podhalańskim w Nowym Sączu. Kawaler Krzyża Srebrnego Orderu Wojennego Virtuti Militari.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony