Ogólnopolskie Zawody Modeli Szybowców Halowych w Grodkowie - rozegrane

Stowarzyszenie Modelarzy Opolszczyzny „FENIKS”

Kolejny już raz w grodkowskiej hali latały pod sufit modele szybowców F1N. Zjechały tu ekipy z całego kraju, bo zawody rozegrane 27 lutego są zaliczane i punktowane do Pucharu Polski. Udział wzięły drużyny z Kutna, Suwałk, Chrzanowa, Łasku, Częstochowy, Krapkowic. Kolnicy i Grodkowa.
Występ naszych modelarzy można uznać za naprawdę udany.

Wśród młodziczek niepokonana wciąż jest Ola Sawicka, jej pierwsze miejsce nikogo już nie dziwi, gdyż rywalkom do niej bardzo daleko. To trzecie wygrane zawody pucharowe w tym roku i tym samym Ola zapewniła sobie zdobycie Pucharu Polski w końcowym podsumowaniu. Tuż za nią uplasowała się Kamila Czyżewska, która lata dopiero pierwszy sezon. Czwarta była Nikola Hamrowicz , ze stratą niecałej sekundy w sumie trzech lotów.

Pośród chłopców młodzików formą zabłysnął 9-letni Michał Pawlus wskakując na najniższy stopień podium. Do tej pory plasował się w okolicach 10 miejsca, ale w swoim mieście i przy dopingu rodziny pokazał na co go stać.

Nieźle wypadł też Dawid Pragnący (5 miejsce) chociaż po jego zwycięstwie w Chrzanowie apetyt na złoto był bezsprzeczny.

Świetnie spisali się też przedstawiciele z Kolnicy, którzy pod opieką pana Tomasza Róży pracują w małej modelarni przy Centrum Kultury. Konrad Duraj zajął w Grodkowie siódme miejsce, Angelika Włoch była szósta, a Kasia Lisowska siódma.

Czytaj całość artykułu na stronie Stowaryszenia Modelarzy Opolszczyzny - Sekcja Grodków.

Czytaj również:
Ogólnopolskie Zawody Modeli Szybowców Halowych w Grodkowie

Źródło: SMO Feniks
comments powered by Disqus