Przejdź do treści
Interwencja funkcjonariuszy Straży Granicznej wobec pasażerki na pokładzie samolotu (fot. Nadwiślański OSG)
Źródło artykułu

Nietrzeźwa i problematyczna pasażerka obezwładniona i ukarana mandatami karnymi po przylocie na Lotnisku Chopina

Wobec pasażerki, która naruszyła przepisy porządkowe na pokładzie samolotu lecącego z Londynu, interweniowali funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie. Kobieta za swoje zachowanie została ukarana dwoma mandatami karnymi.

Pasażerów podróżujących samolotami obowiązują ściśle określone zasady. Wszyscy podróżni zobowiązują się ich przestrzegać z chwilą zakupu biletu i wchodząc na pokład statku powietrznego. Niestety, nie każdy podróżny potrafi się im podporządkować, wszczynając podczas rejsu niepotrzebne dyskusje z załogą, a niekiedy doprowadzając swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem do przykrych incydentów. Takie incydenty zazwyczaj kończą się interwencją funkcjonariuszy z Grupy Interwencji Specjalnych Straży Granicznej i mandatem karnym.

Do takiego właśnie zdarzenia doszło w niedzielę (21 sierpnia 2022 roku), po otrzymaniu informacji, że na pokładzie samolotu lecącego z Londyn-Luton znajduje się „problematyczna” pasażerka.

Po wylądowaniu samolotu, załoga wskazała funkcjonariuszom Straży Granicznej kobietę, która według oświadczenia kapitana statku powietrznego nie stosowała się do jego poleceń, ponadto była pod wpływem upojenia alkoholowego.

Kobieta opuściła pokład samolotu i została przewieziona do pomieszczeń służbowych Straży Granicznej, gdzie została przebadana na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik 1,06 mg/L.

Niestety w trakcie czynności  38-latka zaczęła zachowywać się wulgarnie i agresywnie do tego stopnia, że zostały wobec niej użyte środki przymusu bezpośredniego - siła fizyczna w postaci technik obezwładniania.

Kobieta ze względu na swój stan upojenia została przekazana Straży Miejskiej z zamiarem umieszczenia jej w Stołecznym Ośrodku dla Osób Nietrzeźwych.

Za popełnione wykroczenia określone w art. 210 ust. 1 pkt 9 Ustawy Prawo Lotnicze oraz art. 65 a kodeksu wykroczeń, podróżna została ukarana mandatami karnymi na kwotę 700 złotych.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony