Przejdź do treści
Źródło artykułu

Niesamowite widowisko w tunelu aerodynamicznym w Katowicach

W dniach 9-11 listopada 2023 r. we Flyspot Katowice odbędzie się 9. edycja Flyspot Polish Open, czyli największych – nie tylko w Polsce – zawodów w indoor skydivingu.

W tym roku na Śląsk zjadą się reprezentanci aż 10 krajów, którzy powalczą w 11 kategoriach. W pięciu z nich, dzięki współpracy Flyspot z Aeroklubem Polskim, zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski, które wyłonią kadrę narodową na zbliżający się Puchar Świata w Makau. Wstęp na to wydarzenie jest wolny, a ranga spotkania naprawdę wysoka.

W ciągu trzech dni rywalizacji w tunelu aerodynamicznym widzowie z całą pewnością mogą liczyć na świetną zabawę, a także wyjątkowe doznania artystyczne. Jedną z najbardziej widowiskowych konkurencji z całą pewnością jest freestyle, którego reprezentanci wykonują wcześniej przygotowaną choreografię do muzyki. W Katowicach najbardziej wyrównana walka stoczy się jednak w konkurencjach dynamicznych, w których wystartuje aż 48 zawodników. Rywalizacja w tym segmencie indor skydivingu polega na tym, aby jak najszybciej wykonać konkretne figury, których zestaw otrzymuje się przed zawodami. Zawodnicy tych kategorii startują w parach i zespołach czteroosobowych. 

W zawodach wystartuje również najbardziej znana Polakom reprezentantka tej dyscypliny – Maja Kuczyńska, która jest tegoroczną wicemistrzynią świata we freestyle’u. Ciekawostką jest, że tym razem Maja zdecydowała się wystartować w innej konkurencji – Dynamic 2-Way – razem ze swoim skydivingowym partnerem Mairisem Laivą.

Wstęp na zawody jest wolny, a organizatorzy gwarantują wyjątkowe widowisko oraz różne atrakcje dla widzów, a wśród nich również konkurs, w którym będzie można wygrać vouchery na loty w tunelu aerodynamicznym i samodzielnie spróbować swobodnego unoszenia się w powietrzu.

Kategorie Flyspot Polish Open 2023:
● FORMATION SKYDIVING (FS) 4-WAY
● FORMATION SKYDIVING (FS) 2-WAY
● VERTICAL FORMATION SKYDIVING (VFS) 4-WAY
● DYNAMIC 2-WAY OPEN
● DYNAMIC 2-WAY INTERMEDIATE
● DYNAMIC 4-WAY
● FREESTYLE
● SOLO SPEED

Odbędzie się też rywalizacja Flyspot Polish Open Playground, czyli zawody dla zawodników w wieku od 6 do 16 lat – w kategoriach Kids Rookie, Kids Semi Pro oraz Kids Pro Open.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony