Przejdź do treści
Funkcjonariusze Straży Granicznej na lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach (fot. Śląski OSG)

Naruszyły przepisy na pokładzie samolotu – nie wypoczną na Cyprze

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach interweniowali wobec pasażerek, które naruszyły przepisy porządkowe na pokładzie samolotu.

Służba dyżurna w Placówce Straży Granicznej w Katowicach – Pyrzowicach otrzymała informację o podróżnych zakłócających porządek na pokładzie samolotu lecącego na Cypr.

W trakcie wchodzenia pasażerów na pokład samolotu stojącego na płycie lotniska, kobiety – obywatelki Czech zachowywały się obraźliwie i agresywnie w stosunku do personelu. Czeszki ignorowały również polecenia wydawane przez załogę statku powietrznego.

Po przybyciu na pokład samolotu funkcjonariuszy Zespołu Interwencji Specjalnych pasażerki zachowywały się spokojnie. W asyście mundurowych zostały przeprowadzone do pomieszczeń służbowych Straży Granicznej, gdzie badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu dało wynik pozytywny.

W związku z naruszeniem przepisów Ustawy Prawo Lotnicze kobietom wręczono wezwanie do stawiennictwa celem przeprowadzenia dalszych czynności służbowych.

Jest to kolejny przypadek nieodpowiedzialnego zachowania osób. W takich przypadkach linie lotnicze mogą wpisać niesfornych podróżnych na tzw. "czarną listę" pasażerów.

FacebookTwitterWykop

Nasze strony