Przejdź do treści
Szer. Piotr Marzysz, najsilniejszy junior w Polsce służy w 4 Skrzydle Lotnictwa Szkolnego (fot. ppor. Marlena KUNA, 4SLSz)
Źródło artykułu

Najsilniejszy junior w Polsce służy w 4 Skrzydle Lotnictwa Szkolnego

Trzy złote medale przywiózł z Kielc szer. Piotr Marzysz, żołnierz z 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie.

Zawsze byłem silny i zawsze silniejszy od swoich rówieśników – przyznaje wicemistrz świata z 2023 roku.

22-latek w miniony weekend (13-14 kwietnia) trzykrotnie stanął na najwyższym stopniu podium. Okazał się najlepszym zawodnikiem wśród juniorów, w swoim wieku i wadze +120 kg. Zdobył złoty medal w Pucharze Polski w wyciskaniu klasycznym leżąc, złoty medal Mistrzostw Polski w wyciskaniu leżąc oraz w kategorii open juniorów.

Pobiłem swoje dwa życiowe rekordy. W sobotę w Pucharze Polski wycisnąłem 195 kg, a w niedzielę w Mistrzostwach Polski 250 kg – mówi szer. Piotr, który ma na swoim koncie wiele startów oraz sukcesów w trójboju siłowym i wyciskaniu. – Moje największe osiągnięcie sportowe to wicemistrzostwo świata w trójboju siłowym z roku 2023 – przyznaje.

Zawsze daje z siebie wszystko

Z imponującego wyniku nie ukrywa zadowolenia trener Piotra, Norbert Trajer.

Jestem dumny z Piotrka. Każdy jego start jest zawsze na maksymalnym poziomie – przyznaje Norbert, który trenuje z zawodnikiem od samego początku, czyli ponad 7 lat. – W przygotowaniach Piotrka do startów staram się monitorować czy treningi, które wykonuje, poprawiają jego formę i czy podczas samych przygotowań nie ma ryzyka zdrowotnego – mówi.

Czy jest coś, co motywuje Piotra przed startem?

Nie ma potrzeby go motywować, wystarczy zapewnić mu spokojny start i odpowiednie warunki,  resztę robi sam – dodaje. Warto zaznaczyć, że konkurencja w Kielcach była mocna. – Dopiero po trzech podejściach sędziowie wydali werdykt, że to właśnie Piotr jest najsilniejszym zawodnikiem wśród juniorów – podsumowuje trener.

Służy w kompanii remontowej

Szer. Piotr jest absolwentem technikum mechanicznego w Rykach. W lutym tego roku został żołnierzem zawodowym.

Do wstąpienia w szeregi skłoniła mnie możliwość rozwoju swojej pasji i połączenia tego ze służbą – mówi Piotr, który na co dzień służy w 41 Bazie Lotnictwa Szkolnego w kompanii remontowej na stanowisku młodszy mechanik.

Jak mówi swoją siłę stara się wykorzystywać w codziennej pracy. Nieraz podnosi ciężkie sprzęty, urządzenia. Chętnie pomaga kolegom z kompanii.

Moi znajomi zawsze są pełni podziwu. Lubią ze mną rozmawiać dyscyplinie sportu, która jest moją pasją – mówi żołnierz.

Start w Luksemburgu i Mistrzostwach WP

Start w Mistrzostwach i Pucharze Polski był sprawdzianem przed mistrzostwami Europy w trójboju siłowym, które odbędą się już 8 maja w Luksemburgu. Następnie Piotr wystąpi w Mistrzostwach Wojska Polskiego.

Cieszę się, że będę mógł reprezentować swoją jednostkę. Dam z siebie jak zawsze sto procent – przyznaje.

Światowa czołówka

Zdaniem trenera, Piotr ma przed sobą wielkie sukcesy. – Według mnie Piotrek jest zawodnikiem na poziomie międzynarodowym i w przyszłości może znaleźć się w bardzo wąskim gronie najlepszych z najlepszych na świecie – kończy trener.  

Trzymamy kciuki za kolejne starty i kolejne sukcesy.

Tekst i zdjęcia: ppor. Marlena KUNA/ 4SLSz

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony