Przejdź do treści
Otwarte Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Polski w Przykonie (fot. Paweł Karpiak)
Źródło artykułu

Najlepsi piloci świata latają w Przykonie

W Przykonie trwają VIII Otwarte Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Polski.

Mistrzostwa rozpoczęły się w poniedziałek, 1 sierpnia od dwóch sesji treningowych, a od wtorku piloci rywalizują o tytuł Międzynarodowego Motoparalotniowego Slalomowego Mistrza Polski. Obecnie (stan na środę wieczorem) rozegrano 7 konkurencji (tzw. tasków), po których już wyłonili się pierwsi faworyci tych zawodów. W klasyfikacji Open prym wiodą piloci z Kataru, jednak slalomowe zmagania trwają do 7 sierpnia, a zawodnicy z innych krajów nie zamierzają odpuszczać. O tytuł Międzynarodowego Motoparalotniowego Slalomowego Mistrza Polski 2022r. walczy 38 pilotów z 7 krajów.

Konkurencje, jeśli warunki pogodowe są odpowiednie, rozgrywane są w dwóch sesjach: porannej, która rozpoczyna się około godz. 6:30  oraz wieczornej, która startuje około godz. 17:30.

Zmagania pilotów można śledzić codziennie na żywo na Facebooku Motoparalotniowej Kadry Narodowej - Paramotor Team Poland dzięki niezawodnemu Studiu Kakadu z Warszawy. (podajemy bezpośredni link: www.facebook.com/ParamotorTeamPoland

Tegoroczne VIII Otwarte Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Polski odbywają się w dniach 1 – 7 sierpnia nad zbiornikiem wodnym w Przykonie i są kolejną edycją Pucharu Świata FAI. Organizatorem mistrzostw jest Aeroklub Polski przy udziale gminy Przykona. Baza mistrzostw zlokalizowana jest w Klubie Żeglarskim „Złota Szekla” w Przykonie.

Dominika Tocka
Paramotor Team Poland

Otwarte Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Polski w Przykonie (fot. Paweł Karpiak)

(fot. Paweł Karpiak)

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony