Przejdź do treści
Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej - Toruń 2023
Źródło artykułu

Mistrzostwa Świata FAI w Akrobacji Szybowcowej na toruńskim lotnisku

Na przełomie lipca i sierpnia Aeroklub Pomorski będzie gospodarzem 25. Mistrzostw Świata FAI w Akrobacji Szybowcowej oraz 13. Mistrzostw Świata FAI w Akrobacji Szybowcowej w klasie Advanced. Międzynarodowe zawody rozpoczną się 26 lipca i potrwają do 6 sierpnia 2023 r. na aeroklubowym lotnisku w Toruniu.

Każda Narodowe Organizacje Sportów Lotniczych będąca członkiem FAI może zgłosić maksymalnie ośmiu (8) zawodników. Gdyby było ponad 70 zawodników, organizator zastrzega sobie prawo do zmniejszenia ilości zawodników w drużynie.

Każdy zawodnik musi posiadać: ważną licencję pilota szybowcowego z rozszerzeniem akrobacyjnym zgodnie z przepisami krajowymi zawodnika, ważną Licencję Sportową FAI, ważną polisę OC, ważne zaświadczenie lekarskie.

Udział w Mistrzostwach należy zgłosić do 27 marca 2023 r. Rejestracji można dokonać wysyłając pocztą zgłoszenie na adres Aeroklubu Pomorskiego lub elektronicznie na adres e-mail: wagac2023@gmail.com

Wcześniej, w dniach 20-26 lipca odbędą się nieoficjalne i oficjalne loty treningowe. 26 lipca o godzinie 18:00 odbędzie się ceremonia otwarcia Mistrzostw. Loty konkursowe zaplanowano w dniach 27 lipca – 4 sierpnia w godzinach 9:00 – 13:00 i 14:00 – do zachodu słońca. Na 5 sierpnia zaplanowano pokazy lotnicze w godzinach 13:00 – 15:00, a o godzinie 16:00 odbędzie się ceremonia zamknięcia Mistrzostw.

Już teraz zapraszamy pasjonatów akrobacji szybowcowej na lotnisko w Toruniu do kibicowania zawodnikom.

Więcej informacji w Biuletynie organizacyjnym oraz na stronie www.wagac2023.eu

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony