Lotnisko w Krakowie z coraz większą liczbą pasażerów

B787 na lotnisku w Krakowie, fot., Krakow Airport

W lutym z usług krakowskiego lotniska skorzystało 518 280 pasażerów, to 15% wzrost w stosunku do lutego 2018 roku - czyli o 67 000 więcej pasażerów.  Łącznie w ciągu dwóch pierwszych miesięcy 2019 roku obsłużono 1 028 901 pasażerów, czyli o 137 000 więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

„Cieszy nas fakt, że konsekwentny wzrost ruchu pasażerskiego stale umacnia Kraków Airport na pozycji lidera wśród europejskich regionalnych portów lotniczych.” - powiedział Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport. - „W  ostatni weekend marca wchodzi w życie letni rozkład rejsów, bogata oferta połączeń. Przed nami więc kolejny okres wytężonej pracy, a dla pasażerów szeroka oferta połączeń.”

Od 25 lutego liniami lotniczymi LOT, dwa razy w tygodniu można polecieć  #PROSTOZKRAKOWA  do  Tel-Awiwu.  LOT  uruchomi  także trasy do: Olsztyna, Bukaresztu i Dubrownika. Zwiększona zostanie także częstotliwość, do trzech lotów tygodniowo na trasie Kraków-Chicago w sezonie  lato 2019.

W kwietniu nasz bazowy przewoźnik Ryanair rozpocznie operowanie do: Bordeaux, Berlina Tegel, Katanii, Hamburga, Kopenhagi, Szczecina, Bari, Rimini, Salonik i Zadaru.Od października Ryanair uruchomienie nowej trasy z Krakowa do Londynu Luton, a także do Palermo na Sycylii.

Od maja Kraków Airport stanie się  najnowszą w Polsce bazą Wizz Air .Pasażerowie Kraków Airport będą mogli skorzystać z 12 tras oferowanych przez Wizz Air do: Londynu, Kijowa, Nicei, Turku, Doncaster, Bari, Billund, Katani, Larnaki, Charkowa, Oslo i Kutaisi.


Nowości w terminalu             
                   
Rodzice dobrze wiedzą, że zapewnienie rozrywki dzieciom czekającym na wylot stanowi nie lada wyzwanie. Specjalnie dla  najmłodszych został uruchomiony sklep z zabawkami Toys Store. Powierzchnia sklepu to około 30 m2, z czego prawie połowę przeznaczono na plac zabaw dla dzieci. Dostępne na nim atrakcje, jak m.in.: dotykowy ekran interaktywny z grami edukacyjnymi,  telewizor
z bajkami Disney’a czy samochodzik-garbusek z tablicami manipulacyjnymi do zabawy, sprawią,
że oczekiwanie na lot będzie przyjemniejsze dla dzieci. 

Wyróżnienie Dźwigacz Kultury dla Kraków Airport

Kraków Airport zostało wyróżnione Dźwigaczem Kultury. Nagroda ta jest uhonorowaniem zaangażowania w popularyzowanie krakowskich festiwali. Kraków Airport od lat jest Partnerem Strategicznym jednych z najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń kulturalnych Krakowa, takich jak Festiwal Sacrum Profanum, Misteria Paschalia, Festiwal Muzyki Filmowej, Opera Rara, czy Conrad Festival.                                                 
                                               
Pierwszy lot do Balic

W Kraków Airport w ostatnim dniu lutego świętowaliśmy wyjątkową rocznicę. 29 lutego 1964 roku na naszym lotnisku wylądował pierwszy samolot rejsowy z Warszawy do Krakowa. To był początek lotnictwa cywilnego na lotnisku w Balicach! Cieszymy się, że już  ponad pół wieku  możecie Państwo korzystać z  naszego lotniska. 

Źródło: Port Lotniczy Kraków
comments powered by Disqus