Przejdź do treści
Źródło artykułu

Lotnicze akcenty Politechniki Warszawskiej na 27. Pikniku Naukowym

"Nie do wiary!" – to motyw przewodni Pikniku Naukowego, który odbędzie się 15 czerwca 2024 roku w godz. 11:00–20:00 na PGE Narodowym. Będą tam również studenci Politechniki Warszawskiej ze swoimi niesamowitymi projektami i eksperymentami. Wstęp wolny.

Po raz drugi szykujemy duże stanowisko Politechniki Warszawskiej. Królować będą na nim przede wszystkim nasze koła naukowe. Jak nas znaleźć? Zapraszamy do Strefy Przyszłości na stoisko B7.

Jakie atrakcje będą czekać na stanowisku Politechniki Warszawskiej?

Innowacyjne bezzałogowe statki powietrzne tworzone od zera
Obejrzyjcie bezzałogowe statki powietrzne, stworzone przez studentów ze Studenckiego Międzywydziałowego Koła Naukowego SAE AeroDesign i osiągające czołowe miejsca w międzynarodowych zawodach. Studenci pokażą swoje konstrukcje oraz opowiedzą się o materiałach stosowanych w lotnictwie, elektronice wykorzystywanej przy autonomicznych lotach BSP i samym procesie projektowania.

Działanie napędów kosmicznych
Jak sprzątać kosmiczne śmieci? Zobaczcie za sprawą Studenckiego Koła Astronautycznego, a konkretnie – satelity PW-Sat3. Studenci pokażą działanie żagla deorbitacyjnego i satelitarnego napędu odrzutowego, zademonstrują przesył sygnałów radiowych i program komputerowy do analizy położenia i orientacji satelity.

W Strefie Rodzinnej na stanowisku F11 czekać będzie Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Co przygotował w tym roku?

  • Od „Smyka” do lotnika – Zbudujcie model szybowca PW-5 „Smyk” i  przetestujcie, jak radzi sobie w locie.
  • Quiz rakietowy – Sprawdźcie swoją wiedzę o rakietach i kosmosie – weźcie udział w quizie.
  • Warsztaty „zbuduj rakietę” – Zbudujcie własne rakiety, przetestujcie je i zabierzcie do domu.

To tylko niektóre atrakcje.

Więcej informacji na stronie: https://facebook.com/events/3701671236741571

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony