Książka "Turbulencja"

Książka "Turbulencja" (fot. Wydawnictwo SQN)

Dziś ma swoją premierę książka pt. "Turbulencja" autorstwa kpt. Dariusza Kulika – pilota samolotów pasażerskich. Książka została wydana nakładem Wydawnictwa SQN.

Jeśli marzycie o karierze pilota samolotów pasażerskich, to kpt. Dariusz Kulik opowie wam, jak w Polsce spełnić to marzenie, od czego zacząć, na co zwracać uwagę i na co się przygotować. Z książki dowiecie się, jak wyglądają etapy kariery pilota, szkolenia na symulatorach i czynności wykonywane po wylądowaniu samolotu.

Autor książki wytłumaczy wam wszystko, co związane jest z budową samolotu, jego funkcjonowaniem, fizyką i techniką. A jeśli zastanawialiście się, jak wygląda obsługa naziemna lotniska, przygotowanie do startu i kontrola lotu, to kapitan wyjaśni wszystko z najdrobniejszymi szczegółami! Czytelnicy poznają mity, prawdy i ciekawostki oraz wiele, wiele więcej. Kapitan pokaże, że wypadki i awarie to rzadkość, a o katastrofę jest naprawdę trudno.

Jeśli boicie się latać, po przeczytaniu tej książki przestaniecie. W końcu kapitan zawsze czuwa nad bezpieczeństwem lotu… o ile właśnie nie uciął sobie drzemki.

Jeśli z niecierpliwością wyczekujecie kolejnej podniebnej podróży, po lekturze jeszcze bardziej pokochacie latanie – i będziecie wiedzieli na jego temat dużo więcej. Jaką funkcję na lotnisku pełni marszałek? Ilu pasażerów rocznie obsługuje lotnisko Londyn-Gatwick, a ilu Warszawa Okęcie? Dlaczego japońscy piloci latają w rękawiczkach?

Samolot to nie tylko podróż z punktu A do B, pasażerowie, piloci i załoga. To także ogrom pracy obsługi naziemnej, kontroli lotów i wielu innych działów, o których podróżujący często nie mają pojęcia. W „Turbulencji” kpt. Dariusz Kulik opowiada, jak to działa.

Dariusz Kulik od zawsze pasjonowałem się samolotami i latanie. Pilotem samolotów pasażerskich został w wieku 37 lat. Jego historia pokazuje, że pilotem samolotów pasażerskich można zostać w każdym wieku.

A jeśli kiedyś znajdziesz się w sytuacji awaryjnej i będziesz musiał zasiąść w kokpicie, aby zastąpić pilota, to lektura książki "Turbulencja" da czytelnikom szanse, aby sprowadzić samolot na ziemię.

"Turbulencja" – wszystkie rzeczy, o które chciałbyś zapytać pilota, ale nie możesz, bo siedzi za pancernymi drzwiami – zapraszamy do lektury.

Kapitan Dariusz Kulik jest również twórcą kultowego youtube’owego kanału Turbulencja.

Źródło: Wydawnictwo SQN
comments powered by Disqus