Przejdź do treści
Konkurs Młodych Artystów FAI (fot. FAI)
Źródło artykułu

Konkurs Young Artists Contest 2023 wkracza w kolejną fazę! Prace młodych polskich artystów są w drodze na światowy finał

Znamy już laureatów polskiej edycji konkursu plastycznego Młodych Artystów FAI 2023. Konkurs jest organizowany od 1986 roku. Dzieci i młodzież z całego świata w wieku od 6 do 17 mają za zadanie namalować obraz przedstawiający temat ogłoszony na dany rok. Przypomnijmy, że w tym roku temat brzmi SPORTY LOTNICZE I ŚRODOWISKO.

Wszystkim tegorocznym uczestnikom, nauczycielom i instruktorom oraz organizatorom finałów regionalnych Aeroklub Polski bardzo dziękuje za udział w konkursie. Laureatom i autorom prac wyróżnionych serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w światowym finale. Z listą tegorocznych laureatów można zapoznać się TUTAJ.

Konkursowe prace (po trzy najlepsze z każdej kategorii wiekowej) zostały już wysłane do siedziby FAI w Lozannie w Szwajcarii.

Zapraszamy do obejrzenia Katalogu prac laureatów w formie flip booka na stronie www.bemowskie.pl/konkurs-mlodych-artystow-fai-2023/

Jak co roku organizatorem Konkursu Młodych Artystów FAI w Polsce jest Aeromodelklub Bemowskiego Centrum Kultury – członek zwyczajny Aeroklubu Polskiego i jednocześnie Partner do spraw edycji polskiej konkursu.

O konkursie FAI Young Artists Contest

Konkurs Młodych Artystów FAI jest prowadzony we współpracy z członkami FAI na całym świecie. Aby wziąć udział w edycji polskiej młodzi artyści musieli przesłać swoje prace do regionalnego organizatora konkursu. Dla uczestników z Warszawy i okolicznych miejscowości Aeromodelklub BCK jest jednocześnie organizatorem regionalnym.

W ubiegłym roku w konkursie uczestniczyły dzieci i młodzież z 15 państw: Argentyny, Chin, Danii, Finlandii, Hong Kongu, Japonii, Kanady, Kataru, Litwy, Łotwy, Polski, Rosji, Szwajcarii, USA oraz Wielkiej Brytanii. Warto wspomnieć, że dwa lata wcześniej tych państw było aż 25!

Przypominamy, że Polacy mają swoją medalową historię w tym konkursie. Jednym z przykładów może być choćby zeszłoroczna edycja, w której Milena Bąk z Polski po raz trzeci została laureatką w grupie najmłodszych dzieci. W  światowym finale 2022 zajęła 2. miejsce i zdobyła srebrny medal FAI.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony