Przejdź do treści
Konkurs literacki "Moja wyprawa przez Atlantyk z płk. Skarżyńskim" (fot. Agencja Mienia Wojskowego)
Źródło artykułu

Konkurs literacki "Moja wyprawa przez Atlantyk z płk. Skarżyńskim"

Agencja Mienia Wojskowego ogłosiła Konkurs Literacki zorganizowany z okazji 90. rocznicy niezwykłego lotu płk. Stanisława Skarżyńskiego przez Atlantyk. Jest to doskonała okazja, aby oddać hołd bohaterskiemu lotnikowi oraz uhonorować jego niezwykłe osiągnięcie.

Rozwinięcie tematu konkursu to: "Lot przez Atlantyk i eskapada płk. Skarżyńskiego po Ameryce Południowej to wspaniała przygoda, pełna niezwykłych smaków, widoków i spotkań – napisz opowiadanie/wiersz lub inny utwór literacki o tym, co mógłbyś przeżyć, gdybyś miał okazję lecieć przez Atlantyk z płk. Skarżyńskim."

Konkurs Literacki ma na celu zachęcenie wszystkich pasjonatów pióra do twórczego wyrażania się na temat historii i symboliki tego niezwykłego lotu. Zachęcamy do zgłaszania utworów literackich, wierszy, opowiadań czy esejów, które będą odzwierciedlały piękno, odwagę i determinację płk. Skarżyńskiego oraz ważność tego historycznego wydarzenia.

Konkurs jest otwarty dla wszystkich, niezależnie od wieku. Najmłodszych uczestników organizatorzy zachęcają do tworzenia krótkich opowiadań lub wierszy, które będą odzwierciedlały ich wyobraźnię i fascynację lotnictwem. 

Każdy Uczestnik może zgłosić do Konkursu tylko jedną pracę napisaną w języku polskim. Aby wziąć udział w Konkursie pracę należy przesłać na adres e-mail: konkurs@amw.com.pl 

Ostateczny termin dostarczenia prac: 24 lipca 2023 r. (włącznie).

Rozstrzygnięcie Konkursu: 28 lipca 2023 r. Powiadomienie laureatów Konkursu: do 4 sierpnia 2023 r.

Zwycięzca (pierwsze miejsce w konkursie) – wybrany przez Komisję autor najlepszej pracy otrzyma nagrodę rzeczową, która będzie obejmowała: 6 biletów na wybrany dzień MPL AIR SHOW Radom 2023.

Autor pracy wybranej przez Komisję (drugie miejsce w konkursie) otrzyma zestaw gadżetów promujących AIR SHOW Radom 2023 obejmujący: pamiątkową monetę (coin), słuchawki bezprzewodowe, zestaw klocków w kształcie samolotu, torbę – nerkę, plecak wojskowy.

Autor pracy wybranej przez Komisję (trzecie miejsce w konkursie) otrzyma zestaw gadżetów promujących AIR SHOW Radom 2023 obejmujący: pamiątkową monetę (coin), zestaw klocków w kształcie samolotu, torbę – nerkę, plecak wojskowy.

Nagrody zostaną przekazane Laureatom w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyników Konkursu.

Bądźcie kreatywni, odważni i inspirujący! Pokażcie nam swoje piękno słowa i umiejętność wyrażania się. Dołączcie do nas w tej wyjątkowej rocznicy i uczcijcie razem z nami niezwykłego bohatera polskiego lotnictwa! Z niecierpliwością czekamy na Wasze zgłoszenia. – zachęcają do udziału w konkursie organizatorzy.

Więcej informacji o konkursie w Regulaminie oraz na stronie www.airshow.wp.mil.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony