Przejdź do treści
Jan Zumbach jednym z bohaterów gry "Lotnicy – wojna w przestworzach" (fot. Instytut Pamięci Narodowej)
Źródło artykułu

Jan Zumbach – dowódca słynnego Dywizjonu 303

Jan Zumbach urodził się w Ursynowie, wówczas podwarszawskiej wsi. Pochodził z rodziny o szwajcarskich korzeniach i sam posiadał obywatelstwo tego państwa.

Podczas drugiej wojny światowej zestrzelił, według oficjalnych danych, 13 samolotów na pewno,9 prawdopodobnie, a uszkodził znacznie więcej.

Był Kawalerem Orderu Virtuti Militari, czterokrotnie odznaczono go Krzyżem Walecznych i dwukrotnie brytyjskim Distinguished Flying Cross.

Również po wojnie prowadził pełne przygód życie awanturnika, uczestnicząc między innymi w walkach w Afryce.

Był znany pod kilkoma pseudonimami – koledzy z dywizjonu zapamiętali go jako Kaczora, natomiast towarzyszom walk w Afryce przedstawiał się jako Johnny "Kamikaze" Brown.

Jan Zumbach jest jednym z bohaterów gry „Lotnicy – wojna w przestworzach”, której premiera będzie miała miejsce 24 stycznia 2024 r.

„Lotnicy – wojna w przestworzach” to gra przygodowa w trybie pierwszoosobowym, składająca się z 6 misji. Zawiera elementy zręcznościowe oraz zagadki logiczne. Fabuła jest oparta na prawdziwych wydarzeniach i postaciach polskich lotników, którzy odbywają służbę w powietrzu w czasie II wojny światowej.

Dodaj grę na wishlistę: http://tinyurl.com/bdn6ws4b


Przeczytaj również:
"Lotnicy – wojna w przestworzach" – kolejny autorski projekt gamingowy Instytutu Pamięci Narodowej

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony