Jaki dron na komunię A.D. 2017?

Dron klasy mikro – Hubsan Nano Q4 H111 (fot. cmldistribution.co.uk)

Dzieci przystępujące do pierwszej komunii mają 9 lat. To dobry wiek na rower, naukę obsługi komputera, tabletu lub smartfona, ale takie prezenty komunijne już dawno przestały być modne i pożądane wśród drugo- lub trzecioklasisów, którzy z roku na rok oczekują innych bardziej oryginalnych gadżetów na prezent komunijny. Czy drony to dobry pomysł na taki prezent? Jeśli tak – jaki dron na komunię będzie bezpieczny dla 9-latka i… osób postronnych?

Portal Świat Dronów zwraca uwagę, iż rodzice, chrzestni lub inni członkowie rodziny powinni się dobrze zastanowić zanim wybór padnie właśnie na drona. Niepozorne, często wyglądające jak plastikowe zabawki, drony potrafią być niebezpiecznie z kilku względów. Przede wszystkim mają (najczęściej) 4 bardzo szybko wirujące śmigła, które mimo stosowanych osłon, nie są w 100% bezpieczne i ryzyko włożenia palców, dłoni lub wkręcenia włosów w wirujące silniki jest wciąż duże. Po drugie – im cięższy jest dron, tym więcej szkód może wyrządzić spadając komuś na głowę. Po trzecie – może się zdarzyć, że dron wyleci poza zasięg radia RC (aparatury sterujące), którego używa się do kontrolowania maszyny – wtedy istnieje realne zagrożenie, że zacznie unosić się i dryfować daleko poza zasięg naszego wzroku lub spadnie niekontrolowany na ziemię. Taki dron będzie zagrożeniem zarówno dla osób na ziemi jak i statków powietrznych na niebie, które zwykle przelatują nie mniej niż 150m nad ziemią, ale w przypadku śmigłowców policyjnych i ratowniczych może być to równie dobrze kilkadziesiąt metrów nad ziemią – tam, gdzie może znaleźć się nasz dron. Jak temu wszystkiemu zapobiec? Warto zapoznać się z kampanią informacyjną ULC – Lataj z głową, a także skorzystać z aplikacji DroneRadar.

Jako dorośli wybierający prezent dla 9-latka musicie liczyć się z tym, że wszelką odpowiedzialność za jego czyny prawnie ponoszą jego najbliżsi opiekunowe, ale pośrednio ponosicie ją również wy – jako osoby, które fundują dziecku taką zabawkę. Z tego względu powinniście wybrać mądrze i kierować się przede wszystkim bezpieczeństwem...

Cały artykuł można przeczytac na stronie: www.swiatdronow.pl

Źródło: Świat Dronów
comments powered by Disqus