Przejdź do treści
Źródło artykułu

II Baloniada na Zamku Ogrodzieniec

Zapraszamy serdecznie na kolejną odsłonę Baloniady na Zamku Ogrodzienieckim w Podzamczu. Impreza odbędzie się w dniach 18-19 sierpnia 2023 r.

Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu, wzniesiony za czasów króla Kazimierza Wielkiego na najwyższym wzniesieniu Jury Krakowsko-Częstochowskiej (515,5 m n.p.m.), to największy i najbardziej znany obiekt zamkowy na Śląsku.

W tym pięknym otoczeniu organizatorzy tym roku postawili na dwa dni atrakcji lotniczych. Co na Was czeka sprawdźcie poniżej:       

Start już w piątek 18 sierpnia o godzinie 18:00, w programie:

 • Pokazy skoków spadochronowych w wykonaniu grupy Sky Magic – światowych liderów akrobacji spadochronowej
 • Pokazy akrobacji motoparalotniowej w wykonaniu Pawła „Lojaka” Kozarzewskiego – jako pierwszy pilot na świecie latał wewnątrz obiektu zamkniętego. Aktualnie pełni funkcję trenera Motoparalotniowej Kadry Narodowej Kataru.
 • Przelot armady balonowej nad ruinami Zamku Ogrodzienieckiego w wykonaniu Krakowskiego Klubu Balonowego.
 • Pokaz akrobacji na szarfie w wykonaniu mistrzyni świata Antoniny Trojanowskiej
 • Jednym z najbardziej spektakularnych punktów programu będzie z pewnością nocny pokaz spektaklu ognia w wykonaniu teatru „Akt”. Nocna gra aktorska urozmaicona będzie płomieniami koszy balonowych, pokazem skoczków spadochronowych Sky Magic, przelotem samolotu BushCat Demo Team oraz pirotechniką.
 • Dla spragnionych wrażeń na zakończenie dnia przygotowaliśmy nocne zwiedzanie Zamku Ogrodzienieckiego z duchami – atrakcja nie jest ujęta w bilecie na II Baloniadę, wymaga zakupu dodatkowego biletu.
 • W trakcie trwania wydarzenia będą również pokazy samolotów ultralekkich, wiatrakowców oraz śmigłowców. Nie zabraknie również możliwości zakupu lotów widokowych motoparalotnią, balonem czy śmigłowcem. Przygotowane zostaną również proste konkursy w których do wygrania będą loty balonem na uwięzi oraz wejściówki do Zamku Ogrodzienieckiego. Dla najmłodszych strefa areo zabawy: pokazy i warsztaty modelarskie pod okiem Instytutu Małego Lotnictwa Aeroklubu Częstochowskiego, składanie balonów, żyroskop, pokazy modelarskie oraz inne stoiska tematyczne.

 
W sobotę 19 sierpnia wydarzenie rozpoczyna się od godziny 17:00, w programie:

 • Skok spadochronowy w wykonaniu grupy Sky Magic – światowych liderów akrobacji spadochronowej
 • Drugi pokaz akrobacji motoparalotniowej w wykonaniu Pawła „Lojaka” Kozarzewskiego
 • Pokaz stawiania balonu na ogrzane powietrze, możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia w napełnionej powietrzem powłoce balonowej.
 • Konkurencje ekip balonowych i loty widokowe dla zwycięzców konkursów przygotowanych przez organizatora wydarzenia.
 • Przelot armady balonowej nad ruinami Zamku Ogrodzienieckiego w wykonaniu Krakowskiego Klubu Balonowego.
 • Pokaz akrobacji na szarfie w wykonaniu mistrzyni świata Antoniny Trojanowskiej – cz.II
 • Zwieńczeniem atrakcji lotniczych będzie Koncert "Na Palniki". Zespół muzyczny "ViolLadies”, zagrają dla Was szlagiery muzyki klasycznej w nowoczesnej aranżacji, wprost z pokładu koszy balonowych. Koncert połączony będzie z płomieniem palników balonowych, podniebnymi akrobacjami nocnymi i niesamowitym pokazem pirotechniki.
 • Klasycznie na zakończenie emocji dodadzą zamkowe duchy. Podczas nocnego zwiedzania przewodnik zabierze Was w podróż po zamkowych zakamarkach, poznacie legendy Ogrodzienieckiej twierdzy, a także staniecie oko w oko z dawnymi zamkowymi mieszkańcami.  Wieczór z Duchami to atrakcja, która nie jest ujęta w bilecie na II Baloniadę, wymaga zakupu dodatkowego biletu.
 • Tego dnia również nie zabraknie pokazów samolotów ultralekkich, śmigłowców, wiatrakowców oraz motoparalotni. Podczas trwania wydarzenia, będzie również możliwość zakupu lotów widokowych. Przygotowane zostaną proste konkursy, w których do wygrania będą loty balonem na uwięzi oraz wejściówki do Zamku Ogrodzienieckiego. Dla najmłodszych strefa areo zabawy: pokazy i warsztaty modelarskie pod okiem Instytutu Małego Lotnictwa Aeroklubu Częstochowskiego, składanie balonów, żyroskop, pokazy modelarskie oraz inne stoiska tematyczne.

Program związany z częścią lotniczą uzależniony jest od warunków atmosferycznych. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany programu lub odwołania jego części  w przypadku złej pogody.

Kierunek Ogrodzieniec! Do zobaczenia!

Więcej informacji również na stronie wydarzenia.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony