Przejdź do treści
Źródło artykułu

I Zawody na Celność Lądowania im. Instruktora Pilota Daniela Sosnowskiego – Święto Lotnictwa i Wspomnień

14 października 2023 r. to wyjątkowa data w kalendarzu Aeroklubu Częstochowskiego, ponieważ w tym dniu odbyły I Zawody na Celność Lądowania im. Instruktora Pilota Daniela Sosnowskiego.

Pomimo pewnych obaw co do pogody, niebo sprzyjało uczestnikom, a zawody przyciągnęły zarówno doświadczonych pilotów, jak i entuzjastów lotnictwa. To wydarzenie nie tylko dostarczyło emocji związanych z rywalizacją, ale także uczciło pamięć jednego z najważniejszych pilotów instruktorów naszego Aeroklubu – Daniela Sosnowskiego.

Pogoda dopisała, co pozwoliło na rozegranie konkurencji zarówno samolotowej, jak i szybowcowej, a rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach: pilotów i niepilotów. Jednak zanim ogłoszono wyniki i uroczyście zakończono zawody, grupa pilotów wyruszyła na grób Ś.P. Daniela Sosnowskiego, aby uczcić jego pamięć.

W konkurencji samolotowej wzięło udział 23 zawodników, którzy rywalizowali w kategorii pilotów i niepilotów. Wyniki prezentują się następująco:

Kategoria pilot:
I miejsce (ex aequo): Paulina Sosnowska i Jacek Bogatko
III miejsce: Robert Długopolski oraz Szymon Kut

Kategoria niepilot:
I miejsce: Marek Olczyk
II miejsce: Michał Szota
III miejsce: Marcin Dziubczyk

W konkurencji szybowcowej udział wzięło aż 27 uczestników, w tym 3 niepilotów. Oto wyniki:

Kategoria pilot:
I miejsce: Paweł Łyscarz
II miejsce: Adrian Studniczek
III miejsce: Leszek Łebek

Kategoria niepilot:
I miejsce: Maciej Witowski
II miejsce: Zosia Bagińska
III miejsce: Paulina Hrapkowicz

Podczas uroczystego zakończenia zawodów wręczono również dyplomy i odznaki „3 mewki” kursantom, którzy ukończyli podstawowe szkolenie szybowcowe.

Nie zapomniano też o tych, którzy przez cały sezon 2023 aktywnie wspierali klub i pomagali na kwadracie szybowcowym, zostali obdarowani dodatkowymi podziękowaniami i nagrodami pieniężnymi, który ufundował anonimowy sponsor.

Uroczystość zakończenia zawiązała się we wspaniałą imprezę, na której uczestnicy wspólnie wspominali Ś.P. Daniela Sosnowskiego oraz planowali kolejny sezon pełen lotniczych wyzwań. To wyjątkowe wydarzenie, które nie tylko podkreśla pasję i zaangażowanie społeczności lotniczej, ale również hołduje pamięci niezapomnianego instruktora.

Z pewnością było to niezapomniane wydarzenie, które na pewno pozostanie w sercach miłośników lotnictwa na długo.

Więcej zdjęć z I Zawodów na Celność Lądowania im. Instruktora Pilota Daniela Sosnowskiego na stronie www.aeroklub-czestochowa.org.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony