Przejdź do treści
Źródło artykułu

I Fala Modelarska Ustka 2024

Miasto Ustka, Ośrodek Sportu i Rozwoju w Ustce, RC Gryf Modele Zdalnie Sterowane, TT Pomorze oraz Słupski Klub Modelarski zapraszają modelarzy do udziału w dużym festiwalu modelarskim pn. "I Fala Modelarska Ustka 2024". Impreza odbędzie się w dniach 22 – 23 czerwca 2024 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Ustce przy ul. Jagiellońskiej 1.

Celem konkursu jest promowanie modelarstwa jako ciekawej formy spędzania wolnego czasu i sposobu aktywizacji lokalnych grup społecznych; popularyzacja modelarskiego hobby jako ciekawej formy rozwijania zainteresowań techniczno-historycznych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych; rozpowszechnianie zainteresowania nauką historii i techniki; integracja środowiska modelarskiego z powiatu słupskiego i innych regionów Polski; wymiana doświadczeń modelarskich oraz promocja miasta Ustka i Morskiego Powiatu Słupskiego.

Festiwal modelarski ma charakter otwarty. Jest przeznaczony dla modelarzy redukcyjnych indywidualnych i zrzeszonych z powiatu słupskiego i Polski, budujących modele z plastiku, kartonu i innych materiałów, spełniających kryteria modelarstwa redukcyjnego.

Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu dowolną ilość modeli. Do wyróżnienia uwzględniany będzie najlepszy model uczestnika w danej klasie. Dokumentacja techniczna budowy modelu nie jest wymagana.

Na festiwalu obowiązuje podział na kategorie wiekowe:
Młodzik – do lat 13, tj. urodzeni w roku 2011 i później,
Junior – od 14 do 18 lat, tj. urodzeni w roku 2006 do 2010,
Senior – (powyżej 18 lat) urodzeni w roku 2005 i starsi.

Rejestracja modeli odbywa się elektronicznie przez stronę: https://bit.ly/falamodelarska

Wyróżnieni modelarze otrzymają medale i dyplomy, będą również przyznawane nagrody rzeczowe i specjalne.

Więcej informacji w regulaminie na stronie: https://osir.ustka.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony