Przejdź do treści
Źródło artykułu

Giżycko Air Show Prolog za nami

W ostatni dzień sierpnia br. na plażę miejską w Giżycku przybyli fani akrobacji lotniczej, skąd mogli obserwować piękne widowisko podczas Giżycko Air Show Prolog.

Gospodarzem wydarzenia było miasto Giżycko. Pokazy realizowane były we współpracy ze stowarzyszeniem Grupa Falco 2. Organizatorzy wszystko dopięli na ostatni guzik, tak by widzowie mogli w pełni cieszyć się wspaniałymi pokazami.

36 dni – tyle mieliśmy na przygotowanie pełnowymiarowej imprezy lotniczej. Wydawałoby sie, że się nie uda, jednak w Falco nie ma rzeczy niemożliwych! Dzięki przychylności władz Miasta Giżycka, urzędników, sponsorów, partnerów i ludzi dobrej woli spięliśmy imprezę do kupy i wyszło nam wydarzenie na zakończenie wakacji "ze świetlnym "przytupem"! – mówią członkowie Grupy Falco.

(fot. Dominik Misiun)

Zgromadziło sie na prologu kilka tysięcy publiczności na lądzie i sporo obserwatorów na łodziach – ostatecznie Giżycko to stolica żeglarstwa.

Mimo "czarnych prognoz". udało się zrealizować prawie wszystkie elementy pokazów. Pod wielkim znakiem zapytania był udział Anglików (Airborne Phyrotechnisc) – lecieli do nas 3 dni miedzy burzami, które przewalały się przez Europę. Lądowali w Hanowerze, Berlinie, Lesznie, Przasnyszu, aby w końcu dolecieć do Gizycka. Silny wiatr w pierwszej części pokazów, mocno ograniczył widowiskowość wprowadzonych przez nas jako pierwszych organizatorów pokazów lotniczych efektów dymnych (min dymnych). – opowiadają o przygotowaniach członkowie Grupy Falco.

(fot. Dominik Misiun)

Na giżyckim niebie prezentowali się m.in. skoczkowie spadochronowi, wiatrakowce, motoparalotnie, śmigłowiec, flyboardziści, szybowce. To wszystko w akompaniamencie pokazów pirotechnicznych i wspaniałej muzyki. Giżyckie niebo rozbłysło na koniec wakacji! 

(fot. Dominik Misiun)

Podczas wydarzenia miłośnikom awiacji zaprezentowali się piloci z polski i zagranicy:

  • Grupa skoczków Sky Magic,
  • Akrobacje motoparalotniowe Paweł Lojak Kozarzewski,
  • Akrobacje samolotowe Marek Choim samolot EXtra 300,
  • Akrobacje wiatrakowiec Tercel Romuald Owedyk i Wiesław Jerzyna,
  • Bushcat Demo Team,
  • Bolkow 105,
  • Grupa Airborne Pyrotechnics,
  • Flyboard team | Latające papcie,
  • Grudziądzki Klub Balonowy.

Jak zapowiadają organizatorzy: "Tegoroczna edycja to tylko prolog zapowiedź przyszłorocznej pełnowymiarowej edycji "Giżycko Air Show 2024" 23 sierpnia."

Poniżej jeszcze kilka zdjęć z imprezy. Zapraszamy również do obejrzenia fotorelacji z Giżycko Air Show Prolog na stronie www.gizycko.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony