Przejdź do treści
Foresight BSP dla rynku logistyki i transportu – seminarium online (fot. Łukasiewicz - Instytut Lotnictwa)
Źródło artykułu

Foresight BSP dla rynku logistyki i transportu – seminarium online

Łukasiewicz - Instytut Lotnictwa wspólnie z Fundacją Instytut Mikromakro tworzą pierwsze w Polsce foresighty rynku bezzałogowych statków powietrznych (BSP).

Foresighty pozwolą określić na jakim etapie rozwoju znajduje się polski rynek dronowy, w tym z jakimi wyzwaniami się mierzy. To również szansa na poznanie potrzeb przedstawicieli różnych branż, w których zastosowanie nowych technologii oraz BSP jest impulsem do dalszego rozwoju.  

Wyodrębnione zostały cztery podsektory związane z zastosowaniem dronów:

  • Logistyka i transport,
  • Monitoring i inspekcja,
  • Rolnictwo precyzyjne i ochrona środowiska,
  • Służby ratunkowe i porządkowe (Search and Rescue – SAR).

Jeśli jesteś operatorem drona lub/i reprezentujesz którąś z powyższych branż, to spotkania są skierowane właśnie do Ciebie. Weź udział w bezpłatnych seminariach online – zarejestruj się już teraz!

Więcej informacji: ilot.lukasiewicz.gov.pl/seminaria-online/

W imieniu organizatorów zapraszamy na najbliższe seminarium poświęcone branży logistycznej, które odbędzie się 29 lutego 2024 r., w godz. 14:00-16:00. Patronat nad tym wydarzeniem objęły: Świat Dronów i magazyn "Media Logistyka".

Transport pizzy dronem lub przelot nad miastem taksówką powietrzną jest najpopularniejszym wyobrażeniem możliwości technologii bezzałogowych w świadomości społecznej. Niestety to najmniej praktyczne sposoby wykorzystania dronów w logistyce. Jakie są inne możliwości bezzałogowych statków powietrznych (BSP) w szeroko pojętym transporcie? Aby się tego dowiedzieć należy zapytać ekspertów z rynku logistycznego.

Seminarium online o logistyce i transporcie będzie wstępem do pierwszego w Polsce foresightu rynku dronowego. Łącznie zostaną zorganizowane 4 seminaria, podczas których zostaną wypracowane scenariusze rozwoju branży BSP. Podsumowanie odbędzie się w Warszawie, siedzibie Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa, 24 maja 2024. W efekcie podjętych działań, w lipcu 2024 ukaże się specjalny raport.

Więcej informacji o seminarium na stronie: ilot.lukasiewicz.gov.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony