Festiwal Wiatru Ustka 2018

Festiwalu Wiatru w Ustce (fot. grupafalco.wixsite.com)

Zapraszamy pilotów na kolejną edycję Festiwalu Wiatru, który odbędzie się w Ustce w dniach 28.06–01.07.2018 r. Jest to impreza dla miłośników lotnictwa ze szczególnym uwzględnieniem motoparalotni, ale spotkać tu można również innych użytkowników nieba, od samolotów po latawce.

Festiwal Wiatru Ustka 2018 to pomysł na inaugurację sezonu letniego 2018 w Ustce. Jest to wydarzenie o zasięgu ogólnopolskim. – Przy współpracy z Grupą Falco z Torunia, którą tworzą zapaleni motoparalotniarze, będziemy chcieli dostarczyć Państwu niesamowitych emocji i doświadczyć razem wyjątkowej przygody – mówią organizatorzy imprezy. Współorganizatorem wydarzenia jest także Dolina Charlotty Resort&SPA. Do realizacji całego przedsięwzięcia zaangażowanych zostanie ponad stu motoparalotniarzy, w tym aktualni mistrzowie i wicemistrzowie świata.

W trakcie kilku dni trwania Festiwalu Wiatru, będzie można podziwiać nie tylko pokazy akrobacji motoparalotniowej ale i przelot armady powietrznej. W trakcie eventu oprócz widowiskowych konkurencji zawodniczych zorganizowane zostaną akrobacyjne pokazy motoparalotniowe, wystawa zdjęć „z lotu ptaka” oraz ekspozycja sprzętu latającego. Dla chętnych dostępne będą stanowiska do nauki „stawiania” skrzydła. To wszystko ma zachęcić do rozpoczęcia przygody z motoparalotniarstwem.

Całość zostanie zwieńczona kulminacyjnym widowiskiem „Narodziny 4 żywiołów” czyli  nocnym pokazem żywiołów: ziemi, powietrza, ognia i wody. Wszystko okraszone oczywiście pokazem pirotechnicznym jednej z najlepszych firm w tej branży. Muzyczną gwiazdą wieczoru będzie zespół Bracia.

Informacje dla pilotów: Organizatorzy zarezerwowali przestrzeń powietrzną nad Ustką i nikt niezarejestrowany nie będzie mógł w tym czasie latać. Wpisowe wynoszące 50 zł obejmuje ubezpieczenie OC, zabezpieczenie nawodne, przeciwpoż arowe i medyczne. Przygotowane będzie startowisko z obsługą i chronionym miejscem gdzie będzie możnazostawić sprzęt.

Wymagane jest ważne Świadectwo Kwalifikacji pilota paralotni – na miejscu będzie ono sprawdzone, nastąpi rejestracja pilota, dopiero potem można będzie latać. Należy się też wyposażyć w pneumatyczną kamizelkę ratunkową i zapoznać z rejonami lotów. Pierwszy briefing odbędzie się w czwartek na startowisku o godz. 18:00.

Organizatorzy serdecznie zapraszają także pilotów z zagranicy!

Więcej informacji i rejestracja pilotów: www.grupafalco.wixsite.com/festiwalwiatru

Więcej informacji również na stronach www.ustka.pl oraz www.dudek.eu

Źródło: ustka.pl
comments powered by Disqus