Przejdź do treści
Źródło artykułu

Dzień Otwarty Muzeów Krakowskich: atrakcje w Muzeum Lotnictwa Polskiego

Tegoroczna edycja Dnia Otwartego Muzeów Krakowskich (DOMK) odbędzie się w niedzielę 17 listopada. To możliwość odwiedzenia ponad 55 oddziałów muzealnych i działających w mieście galerii, które w tym czasie nie tylko udostępniają stałe i czasowe ekspozycje, ale też przygotowują specjalne atrakcje.

W akcję włączyło się także Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie – sprawdźcie, jakie wyjątkowe wydarzenia czekają na zwiedzających tego dnia!

W ramach Dnia Otwartego Muzeów Krakowskich w Muzeum Lotnictwa Polskiego już od godziny 10:00 na zwiedzających z różnych grup wiekowych czeka wiele atrakcji! Warsztaty naukowe dla najmłodszych, wyjątkowy seans filmowy w  muzealnej sali kinowej, gdzie zasiądziecie na prawdziwych fotelach lotniczych, specjalne oprowadzanie z YouTuberem!… Przeczytajcie szczegółowy plan wydarzeń i zapisujcie się jak najszybciej – liczba miejsc ograniczona!

Warsztaty „Fizyka lotu dla maluchów”

Zapraszamy na godzinę 10:00 na warsztaty dla rodzin z dziećmi (maluchy 4- 6 lat)

Spotkanie rozpocznie się warsztatami, na których dzieci poznają podstawowe statki powietrzne, takie jak: szybowce, samoloty, śmigłowce czy balony oraz dowiedzą się, dlaczego one latają. Uczestnicy warsztatów będą mogli także samodzielnie spróbować swoich sił w lataniu szybowcami i latającymi śmigłami. Na zakończenie przewodnik poprowadzi całą grupę na krótki, max. 30-minutowy spacer po terenie Muzeum pokazując na żywo maszyny, o których wcześniej opowiadał. Dodatkową atrakcją będzie wejście do jednego samolotu i zobaczenie go od wewnątrz.

Cena: 15 zł

Rezerwacji dokonać można z kasą biletową pod nr tel. 12 642 8700 wew. 0 lub wysyłając maila na adres: kasa@muzeumlotnictwa.pl

Kino Lotnik

Zapraszamy na godzinę 12.30 do sali kinowej w Gmachu Głównym Muzeum

Zapraszamy na kultowy film akcji (sequel filmu z 1986 r.) z domieszką dramatu produkcji amerykańskiej, w którym możecie podziwiać Boeinga F/A-18E/F Super Hornet. Ten nowoczesny myśliwiec wielozadaniowy jest następcą słynnego F/A-18 Hornet i stanowi obecnie jedną z głównych maszyn używanych przez marynarkę wojenną Stanów Zjednoczonych. W filmie zobaczycie także myśliwce jednoosobowy, wielozadaniowy myśliwiec o charakterystyce stealth piątej generacji – Su-57, który posiada obniżoną wykrywalność przez radary i jest najnowszym myśliwcem rosyjskich sił zbrojnych. Jest to także pierwszy rosyjski samolot w historii w technologii stealth.

Film opowiada on o szkole lotniczej w Stanach Zjednoczonych oraz o życiowych i zawodowych zmaganiach pilotów marynarki wojennej… zgadniecie jego tytuł?

Rezerwacji dokonać można wysyłając maila na adres: deum@muzeumlotnictwa.pl

Cena: bezpłatny pokaz w cenie biletu do Muzeum

Oprowadzanie po Muzeum z YouTuberem

Muzeum Lotnictwa Polskiego zaprasza na godzinę 13.00 na oprowadzanie z autorem serii filmów na YouTube „Zabytki Nieba” i pracownikiem Muzeum Lotnictwa Polskiego Markiem Siutą, który w zajmujący sposób opowie o najciekawszych wydarzeniach historycznych polskiego lotnictwa.

Marek Siuta (fot. Muzeum Lotnictwa Polskiego)

Miejsce spotkania: hol (parter) w Gmachu Głównym Muzeum

Rezerwacji dokonać można z kasą biletową pod nr tel. 12 642 87 00 wew. 0 lub wysyłając maila na adres: kasa@muzeumlotnictwa.pl

Cena: bezpłatne oprowadzanie w cenie biletu do Muzeum

Wyjątkowe zwiedzanie eksponatów od środka

Podczas Dnia Otwartego Muzeów Krakowskich w ramach specjalnej atrakcji w naszym Muzeum będzie można wejść do wnętrza śmigłowców:

Bell CH-136 Kiowa i Sud-Aviation SE-3160 Alouette III (fot. Muzeum Lotnictwa Polskiego)

  • Sud-Aviation SE-3160 Alouette III – czyli pierwszego na świecie seryjnie produkowanego śmigłowca z napędem turbinowym,
  • Bell CH-136 Kiowa, który wsławił się udziałem w wojnie w Wietnamie, a jego wersje rozwojowe do dzisiaj służą na całym świecie.

Zwiedzanie wnętrz śmigłowców odbędzie się o określonych godzinach: 11.00 – 11.30 oraz 13.00 – 14.00

Cena: w cenie biletu do Muzeum

Serdecznie zapraszamy!

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony