Dobre wyniki w styczniu na krakowskim lotnisku i nowe udogodnienia dla pasażerów

Port Lotniczy Kraków - pas startowy (fot. Jacek Krawczyk)

W styczniu z usług krakowskiego lotniska skorzystało 510 752 tysięcy pasażerów, to 16% wzrost w stosunku do stycznia 2018 roku. "Rosnące statystyki to potwierdzenie konsekwentnego budowania siatki połączeń, opartej o analizę trendów i potrzeb pasażerów.” – powiedział Radosław Włoszek, prezes Zarządu Portu Lotniczego Kraków.

Pasażerowie w ramach ferii zimowych chętnie korzystają z bogatej oferty połączeń do krajów, gdzie można poszusować na nartach (np. Turyn). Dużą popularnością cieszą się także miejsca, gdzie o tej porze jest dużo cieplej niż w Polsce (Hiszpania, Maroko).

W styczniu linie lotnicze LOT ogłosiły uruchomienie dwóch nowych połączeń #PROSTOzKRAKOWA – do Bukaresztu i Dubrownika oraz zwiększenie częstotliwość lotów do Chicago, do trzech tygodniowo. Dzisiaj Kraków Airport oferuje ponad 100 połączeń na 4 kontynenty, w tym  roku będzie 28 nowych połączeń.

W styczniu podróżni mogli też skorzystać z nowych rozwiązań na terminalu: „Jednym z głównych priorytetów Kraków Airport jest zapewnienie jak najwyższej jakości obsługi pasażerów. Wychodzimy  naprzeciw ich potrzebom w zapewnieniu nie tylko bezpieczeństwa, ale także  komfortu i przyjemności podróżowania.” – dodał Radosław Włoszek.

Od stycznia pasażerowie Portu Lotniczego Kraków mogą brać udział w bezpłatnych ćwiczeniach oddechowo- ruchowych przygotowujących ich do lotu. Niezależnie od tego, czy ktoś wybiera się w długą podróż, np. z Krakowa do Chicago, czy podróżuje po Europie, może poćwiczyć pod okiem instruktora. Ćwiczenia, poza przygotowaniem kręgosłupa do podróży w pozycji siedzącej, mają także na celu odprężenie i wyciszenie przed odlotem. Sesje organizowane w cyklu 15 minutowym, w godzinach 11:00 do 13:00, prowadzone są przez instruktorów personalnych z firmy Happy Healthy.

 
(fot. Port Lotniczy Kraków)

Kolejnym  udogodnieniem zrealizowanym w odpowiedzi na sugestie i opinie pasażerów są punkty z wodą pitną. Stanowiska znajdują się bezpośrednio po przejściu kontroli bezpieczeństwa, w rejonie przejścia FAST TRACK oraz przy punkcie handlowym Drogeria.

Źródło: Port Lotniczy Kraków
comments powered by Disqus